Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2512 miejsce

"Bolek i Lolek zwiedzają Polskę" - na tropie Smoka Wawelskiego

"Bolek i Lolek zwiedzają Polskę" to książka dla dzieci, przypominająca dwójkę bohaterów z czasów mojego dzieciństwa.

okładka / Fot. ZnakAż trudno uwierzyć, że Bolek i Lolek, bohaterowie serialu animowanego, powstali w 1962 roku. Wychowało się więc na ich przygodach kilka pokoleń Polaków. Ja też jako dziecko lubiłam ten serial (kiedyś to były bajki). Dlatego nie mogłam przejść obojętnie wobec książki z tej serii.

Bolek i Lolek wraz z rodzicami wybierają się do Krakowa na wakacje. Ucieszyli się na samą myśl - Kraków, Planty, zamek, migotliwa wstęga Wisły - a nade wszystko on. Wawelski Smok. W całym swoim smoczym majestacie.

 / Fot. Weronika TrzeciakBracia zaraz po śniadaniu wyruszają na Wawel. Niestety na miejscu zamiast smoka zastają tajemniczy list: Tu byłem, Wawelski oraz mapę Polski. Niewiele myśląc, wyruszają na poszukiwania smoka.

Na ich trasie jest m.in. Wieliczka z kopalnią soli, Bielsko-Biała ze Studiem filmów rysunkowych, Zamek w Mosznej, Wrocław słynący z krasnoludków, Częstochowa z jasnogórskim klasztorem, Bieszczady, zamek w Łańcucie, Kazimierz Dolny z festiwalem filmowym, Puszcza Białowieska, Warszawa, Ostrów Wielkopolska z Nową Synagogą, Poznań, Jezioro Bełdany na Mazurach, Malbork z Zamkiem Krzyżackim, Krzywy Las koło Gryfina, Gdańsk...

 / Fot. Weronika Trzeciak"Bolek i Lolek zwiedzają Polskę" to książka dla dzieci, która jednocześnie uczy i bawi. Bohaterowie poznają nowe zakątki i uczą się o nich czegoś nowego. O ich wycieczce zaczyna być głośno, być może to pomoże im znaleźć smoka?

Książkę czyta się szybko, teksty są krótkie i ciekawe. Dzięki niej wróciłam wspomnieniami do czasów dzieciństwa, w których wszystko było takie proste. Waloru lekturze dodają ilustracje Anny Nowackiej przedstawiające zwiedzane miejsca. Polecam tę książkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A jak dlugo Bolek z Lokiem zabawili na Wawelu prosze recenzentki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bolka i Lolka też oczywiście z rozkoszą połknę.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.