Facebook Google+ Twitter

Bolid studentów z Poznania będzie ścigał się na torze Silverstone (wideo)

Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali bolid. Pierwsze wyścigi ich pojazd zaliczy na torze Formuły 1 w Silverstone w Anglii. Potem kolejno będzie ścigał się na torach Formuły 1 w Niemczech i na Węgrzech. Zawody, w których wezmą udział studenci Politechniki przyciągają drużyny z całego świata. Do wyścigów zakwalifikowało się 500 zespołów z 27 krajów świata. Bolidy oceniane są pod kilkoma względami: szybkości, wytrzymałości na torze, zgodności projektu z wykonaniem, wykonania budżetu.

 / Fot. Waldemar Wylegalski/Polska PressStudenci Politechniki Poznańskiej zaprezentowali skonstruowany przez siebie bolid, którym będą ścigać się z zawodach Formuła Student. Koszt całego projektu to 700 tys. zł. Bolid będzie się rozpędzał do "setki" w 4 sekundy. Pierwszy start odbędzie się na legendarnym torze Silverstone.

- Zawody Formuła Student trwają pięć dni. W tym czasie będziemy zmagać się w wielu konkurencjach. Przede wszystkim będziemy startować w konkurencji wytrzymałościowej, gdzie na odcinku 22 kilometrów będziemy musieli sprawdzić nasz bolid – powiedział Mikołaj Zygmański, lider zespołu.

Czytaj także: Ekokapsuła zastąpi przyczepy kempingowe? Słowacy stworzyli przenośny domek dla dwóch osóbTVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Takiej przebitki nie mieli nawet budowniczowie polskich autostrad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanowienie wzbudza suma 700tyś zł. Za tyle można kupić ekskluzywny samochód sportowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

8 lat pasm nieustannych sukcesów. Miłościwie nam Panujący dają doskonały przykład do naśladowania, dla mas pracujących miast i wsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... jeszcze koła tylko doprawić bo silnik już jest i wygrana w kieszeni... Tak poważnie to nie mogli by reportażu zrobić jak już złożą i uruchomią pojazd...? A na razie to wygląda na przechwałki "wygramy tylko jeszcze musimy bolida zrobić"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.