Facebook Google+ Twitter

Bollywood Festiwal

Od początku tygodnia trwa w Polsce trzecia edycja festiwalu filmów indyjskich. Projekcje odbywają się w 12 miastach Polski w kinach multipleksów Silver Screen i Multikino. "Poznaj prawdziwy smak Indii" to przewodnie hasło przeglądu.

Plakat reklamujący / Fot. P.JaguśJak przystało na ogólnopolską imprezę kulturalną nie mogło jej zabraknąć również w Krakowie. Podczas trwania festiwalu zostanie zaprezentowane 8 filmów.
Od poniedziałku mieliśmy już okazję obejrzeć 3 interesujące produkcje.

Festiwal rozpoczął się od filmu Deepa Mehta pt. Heaven on Earth Videsh - Niebo na ziemi wyprodukowanego przez Davida Hamiltona. W rolę głównej bohaterki Chand wcieliła się Preity Zinta. Porzuciła ona rodzinny dom aby szukać szczęścia w Kanadzie. Przeprowadziła się do Brampton (Ontario). Tutaj poznała wybranka swego serca - przyszłego męża Rockiego (Vansk Bharadwaj). Po ślubie czuła się wyizolowana. Jako osoba wykształcona i inteligentna nie była w stanie znieść ciągłej kontroli rodziców męża. Narastające problemy Rockiego związane z nisko płatną pracą taksówkarza, a także pomocą finansową prawie całej rodzinie odbijały się także na ich wzajemnych relacjach. Wyżywający się mąż doprowadził Chand do takiego stanu iż postanawiała ona wrócić do Indii. Od zamiaru tego odwiodła ją pracująca z nią Rosa, która pokazała jej zupełnie inny świat.

Kolejną perełką festiwalu z pewnością okazał się wyświetlany we wtorek film Blue- Błękit. Film Antoniego D’ Souzy obfitował w liczne zwroty akcji i niespodziewane wydarzenia. Wspaniałe tańce i popisowa walka w wodzie nadała szczególnego charakteru ekranizacji. Muzyka A.R. Rahmana zdobywcy Oskara za film Slumdog. Milioner z ulicy. średnio pasowała do całości utworu. Swój wkład muzyczny w filmie miała gwiazda Kylie Minogue, która wykonała jeden z utworów. Ozdobą filmu okazały się także perfekcyjnie wykonane fotografie.

Akcja filmu dzieję się na wyspach Bahama. Główny bohater to właściciel podupadającej firmy nurkowej. Pewnego dnia wraz z przyjacielem zdecydował się na rozpoczęcie poszukiwań łodzi ze skarbami, która zatonęła w okolicach wyspy ok. 1949 r. Toczy się niebagatelna walka o 50 mln dolarów, w którą zaangażowała się również mafia.

W środę organizatorzy dali nam okazję obejrzeć produkcję Kunala Deshmukh Jannat. In Search of Heaven…Ten klasyczny kryminał o największych życiowych namiętnościach zachwycił zarówno świetną muzyką jak i przebojową fabułą. Główny bohater Arjun walczył o zrealizowanie swych marzeń. Musiał on wybrać pomiędzy hazardem a napotkaną przepiękną dziewczyną Zoyą. Na szczególną uwagę zasługuje gra Emraana Hashmi, który wciela się w rolę Arjuna. Pokazał on w filmie szeroki wachlarz swoich możliwości aktorskich.

W czwartek będziemy mogli obejrzeć film Rokszasz (AMal) opowiadający o biednym ale uczciwym rukszarzu, któremu los sprawił niespodziankę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.