Facebook Google+ Twitter

Bollywood nagrywa filmową historię romansu Hitlera i Braun

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-06-11 09:32

W indyjskim kinie prawdziwa miłość nigdy nie była usłana różami. Teraz Bollywood, znane z sentymentalnych musicali, chce zwabić publiczność na najdziwniejszą historię miłosną w swoich dziejach - opartą na życiu Hitlera.

- To będzie film miłosny, ale nie w typowym znaczeniu tego słowa - powiedział "Timesowi" Rakesh Ranjan Kumar, reżyser dzieła "Dear Friend Hitler" (Drogi przyjacielu, Hitlerze), który stawia sobie również za cel "uchwycić osobowość Adolfa Hitlera". - Jako przywódca był skuteczny. Chcę pokazać, dlaczego przegrał jako człowiek. Jakie były problemy, jakie były kwestie, jakie były jego zamiary?

Kiczowata bollywoodzka biografia skupiona na związku Hitlera z jego długoletnią kochanką Evą Braun nasuwa porównanie z "Wiosną Hitlera", fikcyjnym nazistowskim musicalem, wokół którego rozgrywa się komedia teatralna i filmowa Mela Brooksa "Producenci". - Eva była dziewczyną Hitlera od 17. roku życia - powiedział Kumar. - Film pokazuje, jak funkcjonowała w jego życiu pod sam koniec. Rangę debiutu reżyserskiego Kumara podnosi fakt, że w roli Hitlera wystąpi Anupam Kher, jeden z najbardziej znanych i cenionych indyjskich aktorów. Evę Braun zagra Neha Bhupia, była Miss India, która mówi, że bardzo dogłębnie przygotowywała się do tej roli.

- Jak się poślubia najbardziej znienawidzonego człowieka świata? Chyba w ten sposób, że żyje się z dnia na dzień. Widzowie, którzy liczą na typowy indyjski melodramat z mnóstwem śpiewów i tańców, raczej się zawiodą. Kumar prawdopodobnie mierzy w coś bardziej zbliżonego do "Upadku", poważnego filmu niemieckiego chwalonego za wiwisekcję psychiki Hitlera. Reżyser nie planuje żadnych elementów muzycznych.

"Dear Friend Hitler", który w kinach ma się pojawić pod koniec roku, opowie historię ostatnich dni nazistowskiego przywódcy w berlińskim bunkrze. Kiedy armia sowiecka bombardowała Berlin, Führer wziął ślub cywilny z Evą Braun, by 40 godzin później, 30 kwietnia 1945 r., popełnić samobójstwo. Hitler i Braun poznali się w październiku 1929 r. - podobno Eva przypominała Führerowi jego matkę - ale społeczeństwo niemieckie miało się dowiedzieć o jej istnieniu dopiero po wojnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.