Facebook Google+ Twitter

Bolo Wystąpi W Warszawskim Zieleniaku

Warszawski songwriter Bolo, który ma na swym koncie między innymi koncerty u boku słynnego Everlasta, zaprezentuje się 13 marca w warszawskim Zieleniaku.

 / Fot. Grzegorz Szklarek / Cantaramusic.plKoncert odbędzie się o godzinie 20.00, bilety w cenie 5 zł będzie można nabyć przy wejściu do lokalu (ul. Zamieniecka 35).

Kim jest Bolo? Artysta tak odpowiada na to pytanie: „Bolo to muzyk, 28 lat, podróżnik-autostopowicz, nauczyciel gitary, dziennikarz. Zjeździłem Europę grając na ulicach, dorabiałem występując w knajpach, gram na 6, 8 i 12-strunowcach, śpiewam i cieszę się życiem.

Po kilku dobrych latach grania i śpiewania w warszawskich projektach - od bluesa, przez hard rock po death metal - postanowiłem wziąć muzyczne sprawy w swoje ręce i nagrać solowe numery, które zbierałem od lat. Pierwsza płyta pt. "Tam", nagrana w domu, ukazała się w 2013 roku. Sprzedawałem ją głównie na koncertach. Najnowszy, drugi album pt. "Outside The Box" ukończyłem w maju 2014 roku, nagrywając wszystko samemu - od gitar i mandoliny, przez perkusjonalia, po wokale prowadzące i chórki. Teksty moje, muzyka moja, teraz pozostaje dzielić się tym tworem ze światem”.


W połowie listopada 2014 roku Bolo wystąpił w Warszawie i Poznaniu jako gość specjalny na dwóch koncertach Everlasta (muzyka znanego z kultowych grup House Of Pain i La Coka Nostra).

Na nowej płycie Bola „Outside The Box” znalazło się 8 kompozycji będącymi mieszanką akustycznego rocka, folku, kultury łotrzykowskiej, brytyjskiej i amerykańskiej poezji, afirmacji natury czy... subtelnej erotyki.

Bolo: „Utwory powstawały podczas moich podróży, bezsennych nocy i samotnych wędrówek. Tytuł to oczywiście znana metafora, zachęcająca do myślenia poza utartymi schematami i rozwiązywania problemów w inny niż dotychczas sposób. Ale „box” to dla mnie także telewizor, radio, billboardy czy inne przekaźniki, które zniekształcają naszą percepcję. Zamiast polegać na ludziach i mediach filtrujących rzeczywistość wokół nas warto samemu wyjść na ulicę czy łono natury, porozmawiać z ludźmi, zburzyć stereotypy i wreszcie doświadczyć życia za pomocą własnych zmysłów. Grafikę według mojego pomysłu przygotowali znajomi graficy z grupy Avang.artsWybrane dla Ciebie:


Tagi: bolo


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.