Facebook Google+ Twitter

Bomba ekologiczna w Wójcinie nadal tyka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Sprawa masowego zanieczyszczania terenu odpadami z rzeźni nabrała tempa. Prokuratura wszczęła postępowanie. Analizowane są próbki gleby.

 / Fot. Krzysztof OstanówkoO odpadach, które ubojnia zwierząt wyrzucała na pola w okolicach Wójcina, pierwszy napisał dziennikarz obywatelski W24, Piotr Andrzejak - autor reportażu pt. Bomba ekologiczna w Wójcinie. Sprawę tej interwencji opisywała także Katarzyna Olczak w materiale pt. Prawda w Wójcinie wyjdzie na jaw. Piotr Andrzejak: Nie odpuszczę!

Znalezione na polu kolczyki świń Piotr Andrzejak sfotografował, a dokumentację dostarczył do powiatowego lekarza weterynarii w Sieradzu, Leszka Przewłockiego. Ten jednak stwierdził, iż na podstawie widocznych na kolczykach symboli nie jest w stanie określić pochodzenia zwierząt. Przewłocki wyraził też powątpiewanie, jakoby sprawcą zanieczyszczenia pól w Wójcinie była firma prowadzona przez Ryszarda D.

- Są podłączeni do kanalizacji gminnej, po co mieliby wylewać nieczystości do ścieku, skoro są już zapłacone. Nie potrafię tego w racjonalny sposób wytłumaczyć. Rozmawiałem z władzami gminnymi. Na podstawie moich ustaleń nie jestem w stanie oskarżyć pana Ryszarda D. - stwierdził Leszek Przewłocki w rozmowie telefonicznej z W24 i dodał, że ustawodawca nakazuje utylizację odpadów, a odpady organiczne są klasyfikowane jako niebezpieczne. - Zanieczyszczenie wód gruntowych jest tak samo niebezpieczne, jak wylanie szamba na pole - ocenił.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieruszowie pobrała próbki wody i gleby, obecnie analizowane. Wyniki badań nie są jeszcze dostępne. - Za wcześnie na ustalenia, wyniki postępowania powinny być pod koniec lutego - powiedział Józef Mizerski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. Krzysztof Wójcik, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, stwierdził natomiast, że "nie istnieje coś takiego, jak niejawność w ochronie środowiska". - Domniemywam, że prokurator dla dobra śledztwa, jeszcze nie chce tego ujawnić - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Pan
  • Pan
  • 22.03.2011 07:12

,Gumiś, wszystko w swoim czasie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co mnie łączy?! A to mnie łączy Panie eXpert: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesteśmy "W krainie czarów". Tak wykształcili magistrów, że nie umieją ustalić na podstawie kolczyka producenta tego zwierzęcia! Jakieś to nienormalne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie lub Pani " eXpert " Pan Piotr Wierzbicki, nikomu bezpodstawnych zarzutów nie stawia, tylko stwierdza fakty, a to moje informacje. Od dnia 17 stycznia 2011, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu, nie potrafi ustalić skąd przybyły świnie i dokąd trafiły ma podstawie kolczyka jaki przekazałem, jest to bardzo dziwne gdyż takie dane są rejestrowane w centralnych rejestrach Głównego Lekarza Weterynarii, jak i wydziałach Celnych na terenie Polski. Wystąpiłem z zapytaniem do Holenderskiego Ministerstwa Rolnictwa i do Unii Europejskiej z zapytaniem skąd i dokąd trafiła świnia z zabezpieczonego kolczyka. Gdyż Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu nie potrafi tego zrobić. Poproszone przezze mnie instytucie nie będą miały problemu z ustaleniem tych danych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gumiś
  • Gumiś
  • 24.02.2011 11:22

Expert skoro są bezpodstawne to złóż zawiadomienie do prokuratury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eXpert
  • eXpert
  • 13.02.2011 21:38

P. Wierzbicki powinien Pan kontrolować te własne bezpodstawne oskarżenia dotyczące współwłaściciela firmy i organów nadzorujących , i kontrolujących pracę firmy w Wójcinie nazywając ich "kliką korupcyjną". Nie znając autentycznej sytuacji która ma miejsce w firmie oczernia Pan i szkaluje zakład funkcjonujący na polskim runku z wieloletnim stażem. Można taką osobę "pociągnąć" do odpowiedzialności karnej. Zastanawiam się co łączy Pana z Piotrem Andrzejakiem napewno nie sztuka i teatr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze jedno "Kolego Rolnik". Niżej podałem linki do materiałów. Widać jak byk na zdjęciach, jak nie widzisz, zapraszam do okulisty. No, może mylę się? Komentatorzy niech mnie sprostują. Zatem pytanie, czy odpadki poubojowe są lub mogą być składnikiem gnojówki (gnojowicy)?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolego "Rolnik", wiem bardzo dobrze. Kolczyki na uchu krowy zostały wprowadzone wymogami przepisów Unii Europejskiej w celach identyfikacyjnych. Dawniej też kolczykowano zwierzęta w hodowli zarodowej lub na życzenie właściciela. Dzisiaj nr kolczyka jest dokumentowany a jak nie, to urzędnik nie dopełnił czynności służbowych. Należy zatem złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. I jak ktoś powiada brednie, w tym przypadku weterynarz, znaczy to że jest wciągnięty w klikę korupcyjną. Proste! Tylko nie w polskim społeczeństwie, bo tu wszystko jest możliwe. Jeżeli w takim tempie będą działać ośrodki administracyjne, to z korupcją w Polsce nie skończymy nawet za kilkaset lat!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rolnik
  • Rolnik
  • 09.02.2011 21:12

Kolego kolczyki nie naleza do Ubojni tylko do jakiegos gospodarstwa... i jakbys byl w temacie to wiedzialbys do czego one służą... robicie wielką afere z niczego. Jedz pod Namyslow lub do Wołczyna i zobacz co tam wylewają na pola. Ponadto gnojowica jest to naturalny nawóz nie wiem czy wiesz. Chyba ze wolisz jejsc samą chemie. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście należy to podłączyć: <a href="link , także to <a href="link <a href="link i na koniec to <a href="link

Kolczyków nie można odczytać?! Zupełna parodia, albo lekarz weterynarii jest w klice?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.