Facebook Google+ Twitter

Bomba w Budapeszcie rozbrojona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 09:09

Węgierscy pirotechnicy rozbroili w nocy bombę z czasów drugiej wojny światowej, znalezioną w 13, gęsto zaludnionej dzielnicy Budapesztu. Wcześniej z rejonu zagrożenia ewakuowano 10 tysięcy mieszkańców.

Po kilkugodzinnej akcji pirotechnicy zdołali wymontować zapalnik z półtonowej bomy. Został unieszkodliwiony na miejscu niebezpiecznego znaleziska. Rzecznik ministerstwa obrony poinformował, ze bomba zostanie odwieziona i zniszczona na poligonie wojskowym.

Amerykańską 500-kilogramową bombę burzącą z czasów wojny odkopano podczas remontu stacji naprawy samochodów. Władze miasta zarządziły ewakuację ponad 10 tysięcy obywateli w promieniu kilometra od niebezpiecznego znaleziska. Ewakuacja z udziałem wielu tysięcy policjantów, pracowników służb ratunkowych i ochotników przebiegała opornie.

Mimo apeli nadawanych przez radio i telewizję wielu starszych i chorych ludzi nie chciało opuścić swych mieszkań. Powołano sztab kryzysowy, którym kierował osobiście minister obrony Imre Szerekes. Ewakuowanych umieszczano w kilku szkołach i na pobliskim stadionie sportowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.