Facebook Google+ Twitter

Bomba z Burgas powstała w Bułgarii, plan zamachu poza nią

Europejskie media podały nowe wiadomości związane z tragicznym zamachem terrorystycznym na lotnisku, w bułgarskim kurorcie w Burgas, który miał miejsce w lipcu 2012 r.

 / Fot. PAP/EPA/StringerZamach terrorystyczny przeprowadzony 18 lipca 2012 roku, w bułgarskim kurorcie w Burgas, wstrząsnął Bułgarią i sąsiednimi krajami oraz innymi kurortami w Europie. Zamachowiec zginął w wyniku wybuchu ładunku. Wciąż nie wykryto nazwiska, ani narodowości terrorysty. Bomba została skonstruowana w Bułgarii, a plan zamachu powstał poza nią - powiedział dziennikarzom funkcjonariusz bułgarskiego MSW, Kalin Georgijew.

Przedstawiciel bułgarskiego MSW, Kalin Georgijew - poinformował na łamach dziennika "24 czasa", że organizatorzy zamachu, "nie mają powiązań ze strukturami bułgarskiego świata przestępczego i nie otrzymywały od niego logistycznego wsparcia". Jego zdaniem - "akt terrorystyczny został obmyślony i zorganizowany daleko poza Bułgarią". Terrorysta z Burgas, według Kalina Georgiewa, który zginął w ataku, "nie był typowym zamachowcem samobójcą, a raczej padł on ofiarą własnego błędu".

W celu ustalenia danych osobowych domniemanego terrorysty z Burgas, bułgarskie MSW podało do publicznej wiadomości opublikowany jego rysopis, choć nie wiadomo kim on był. Na razie służbom bezpieczeństwa udało się ustalić, że zamachowiec był prawdopodobnie obcokrajowcem i posługiwał się fałszywym prawem jazdy - informuje serwis radiozet.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.