Facebook Google+ Twitter

Bombaj: Trwa akcja antyterrorystyczna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 14:16

W zamachach zginęło dotychczas co najmniej 130 osób, a kilkaset zostało rannych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indii poinformowało oficjalnie, iż wśród śmiertelnych ofiar zamachów w Bombaju jest 8 cudzoziemców. 22 obcokrajowców zostało rannych. Ofiary śmiertelne to trzech Niemców, Australijczyk, Japończyk i Kanadyjczyk. Narodowości dwóch ofiar do tej pory nie ustalono.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji - siły bezpieczeństwa zajęły kompleks Nariman House, w którym terroryści przetrzymywali żydowskich zakładników.

Według danych policji, zapoczątkowaną we środę wieczorem masakrę w dziesięciu punktach Bombaju przeprowadziło od 20 do 25 zamachowców. Do tej pory siły bezpieczeństwa zabiły 9 terrorystów oraz jednego aresztowały. Zatrzymano także 9 podejrzanych osób. Władze lokalne poinformowały, że jeden z zatrzymanych to Pakistańczyk, co wywołało kontrowersje, gdyż o związkach terrorystów z Pakistanem mówią też władze krajowe.

Według indyjskiego rządu, wstępne śledztwo wskazuje, że terroryści, którzy przeprowadzili serię zamachów w Bombaju, mieli związki z Pakistanem. Szef indyjskiej dyplomacji wezwał też Islamabad do zniszczenia infrastruktury, która pozwala zamachowcom przeprowadzać ataki. W atakach w Bombaju zginęło co najmniej 130 osób, a kilkaset zostało rannych.

Odpowiedź Pakistanu była natychmiastowa. Minister spraw zagranicznych tego kraju zaapelował do Indii, by nie przenosiły sporów politycznych pomiędzy Delhi i Islamabadem do sprawy ataków w Bombaju. Podkreślił też, że Indie i Pakistan mają wspólnego wroga, którym jest terroryzm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.