Facebook Google+ Twitter

Bomby w Krakowie. Już 30 tys. złotych za "głowę" zamachowca

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2011-07-18 09:27

Mieszkańcy południowych dzielnic Krakowa w strachu. W ciągu trzech tygodni bomby wybuchały tu czterokrotnie. Wczoraj około godz. 9 ładunek eksplodował przed jednorodzinnym budynkiem przy ul. Krymskiej. Ranny został 65-letni mężczyzna. Policja apeluje, żeby nie dotykać żadnych przedmiotów znalezionych na posesji.

Robot pirotechniczny wjeżdża na miejsce wybuchu. / Fot. PAP/Jacek BednarczykTo willowa dzielnica miasta. Właściciel domu wyszedł rano do ogrodu, gdzie zobaczył 40-centymetrową rurkę PCV. Chciał sprawdzić, co to takiego. Gdy podszedł bliżej i dotknął przedmiotu, nastąpił wybuch. Ładunek ranił go w nogi. Mężczyzna leży w szpitalu. Przeszedł operację, podczas której wyciągnięto z jego ciała kilkanaście odłamków. Jego życie nie jest zagrożone.

- Rano obudził mnie huk, nie wiedziałam, co się dzieje - relacjonuje jedna z sąsiadek, która w trosce o swe bezpieczeństwo nie chce podawać nazwiska. - Dobrze, że ten pan był sam w domu. Żona z córką pojechały na urlop i nie doszło do większej tragedii.


Anna Modzelewska
Czytaj więcej w Gazecie Krakowskiej

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.