Facebook Google+ Twitter

Bonarka przybliża mikroświat

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-19 15:49

Bonarka City Center zaprasza do oglądania kolejnej wystawy. Tym razem tematem przewodnim są otaczające nas na co dzień mikroskopijne stworzenia – owady z naszych łąk, pól i lasów.

Na kilkunastu zdjęciach ustawionych tuż przy wejściu od strony ul. Kamieńskiego (poziom 0, przy Empiku) zobaczyć można niecodzienne fotografie autorstwa Zbigniewa Hudobskiego. Na czym polega niezwykłość prezentowanych zdjęć? Przede wszystkim na to, że ich bohaterowie sportretowani zostali w bardzo dużym powiększeniu. W rezultacie, każdy oglądający może zajrzeć do niedostępnego wcześniej świata polskich owadów i przekonać się o ich fotogeniczności.
Fotografia to moja pasja i wielka przyjemność. Przyjemność tworzenia, podglądania małego świata, oraz przekazywania mojego widzenia świata owadów publiczności. Bonarka City Center umożliwiła mi przed-stawienie moich prac ludziom którzy zajęci codziennością, pracą właśnie tego świata nie zauważają, w czasie gdy świat ciągle tylko pędzi może ktoś choć na chwile zatrzyma się by spojrzeć na ten malutki ota-czający nas piękny świat – tak o idei wystawy opowiada sam jej autor. Fotografie na płótnie pokazuję publicznie pierwszy raz. Fotografie są drukowane na specjalnym malarskim płótnie co potęguje ich artyzm.
Na klientów Bonarki czekają zdjęcia m.in. skakuna, dukacika czerwonczyka, ważki czy też modliszki.
Jest już to kolejna wystawa fotograficzna organizowana w Bonarce. Wcześniej oglądać można było m.in. wystawę poświęconą historii narciarstwa czy rozwojowi polskiego lotnictwa.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.