Facebook Google+ Twitter

Bondar: Sytuacja w związku z grypą na Ukrainie jest monitorowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 16:50

Nie wzrosło zagrożenie dla Polski w związku z epidemią grypy na Ukrainie. Rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar zapewnił w rozmowie z IAR, że sytuacja jest cały czas monitorowana.

Inspektorzy GIS w województwach lubelskim i podkarpackim są w stałym kontakcie z lekarzami rodzinnymi. Na razie nie odnotowali niczego niepokojącego. Jan Bondar powiedział, że polskie służby są w pełnej gotowości . Według rzecznika GIS niepokój służb sanitarnych wzbudza fakt, że większość osób, które zmarły na Ukrainie, to ludzie w wieku 25-40 lat.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego powiedział, że nie wiadomo jaka odmiana grypy powoduje tam ciężkie zachorowania i zgony. Jan Bondar poinformował, że polskie ministerstwo zdrowia zaoferowało pomoc stronie ukraińskiej w wykorzystaniu nowoczesnych laboratoriów, które pomogą zdiagnozować wirusa.

Jan Bondar powiedział , że polskie służby sanitarne podjęły działania profilaktyczne. Ich przedstawiciele monitorują sytuację na Ukrainie i wymieniają informacje z tamtejszymi służbami medycznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.