Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28106 miejsce

Boni o ACTA: Dostaliśmy burę od premiera

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział w radiowej "Trójce", że dostał od premiera burę w sprawie ACTA.

Sonda

ACTA podpisane, co teraz?

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczBoni mówił w programie "Salon polityczny Trójki", że premier jest wrażliwy na punkcie internetu, dlatego udzielił w sprawie ACTA reprymendy swoim podwładnym.

Co było w usuniętych przez kancelarię premiera wpisach na Facebooku

Minister stwierdził też, że skoro strona Polska podpisała porozumienie należy zadbać o to, by dokument został wyjaśniony i rozwiać mity z nim związane. Podkreślił, że intencją polskiego rządu nie jest ograniczanie wolności w internecie.

Boni powtórzył też inne wcześniejsze deklaracje. Między innymi tą, że premier nie uruchomi procesu ratyfikacji, dopóki nie zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości - podaje PAP.

Minister administracji i cyfryzacji twierdzi, że wielokrotnie sugerowano resortowi, by konsultowało się w sprawie ACTA z internautami. "Jeśli mam jakieś poczucie niezrealizowania swojego zadania, to właśnie w tym obszarze" - mówił.

Polska podpisała ACTA! Czy parlament ratyfikuje umowę?


Porozumienie ACTA zostało podpisane dziś w Tokio przez ambasador RP, Jadwigę Rodowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Czy jest szansa na kompromis, na porozumienie, super materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 27.01.2012 13:13

a więć sprawa podstawowa czy to ograniczy dostEp do kultury! czy filmy z lat 50 60 70 i piosenki i kroniki filmowe i reportaże itd całą historia kultury to wszystko bede znał tylko z opowiadań!? to wszystko ma być przeliczone na kasa tak jak zdrowie ludzkie! to by była paranoja i ja sie z PO wypisuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 27.01.2012 13:07

nie można być jedynie reprezentantem właścicieli wiecznych praw autorskich itp 20 lat 50 lat 100 lat to jakaś paranoja to teorie naukowe też powinny mieć własciciela gdzie są spadkobiervcy einsteina mendelejewa ,brauna dlaczego chronić tylko "artystów" itp a nie np kopernika czy może archidemesa i każdego kto stosuje jego prawo wyporności obarczać podatkiem..to jakby czasy inkwizycji kościelnej gdzie tylko nieliczni mieli dostęp do kultura a reszta społeczeństwa żyła pod butem...ta sprawa MOZE PRZEWROCIC TUSKA...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gklewski
 • gklewski
 • 27.01.2012 08:20

Jaki Burek taska bura!!! Oj ministrze Boni, kiedyś to był z Pana Ktoś! Teraz jest Pan tylko przydupasem Premiera prowadzonym na smyczy jak dworski piesek ! Ale rozumiem kaska musi być, no i trochę tej władzi się ma....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Michał - przeczytałam polecane przez Pana przemówienie Cejrowskiego. Oczywiście wykłada swoje racje jak zawsze - ostro, jasno i logicznie. Przy jego orientacji politycznej nawoływanie do obalenia rządu jest rzeczą normalną tak, jak przy każdej innej okazji. Ale nie o to chodzi. Chodzi o kupowanie, albo piractwo. Podejrzewam, że "tanio" dla pana Cejrowskiego oznacza całkiem coś innego niż dla ubogiego studenta, czy ucznia. I nad tym rząd istotnie powinien sie zastanowić.
Z przemówienia wynika również wyraźnie, że pan Cejrowski jest osobą"okradaną"; nie mówi jednak, czy jego dzieła sa gdziekolwiek "tanio" do nabycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michał
 • michał
 • 26.01.2012 22:08

NIE ROZŚMIESZAJCIE MNIE rany co za ludzie wypisują głupoty typu Ze kradzież jest kradzież i ACTA jest cacy to naprawdę nie zlikwiduje piractwa zakazane będzie jeszcze większe poczytajcie trochę jak to było 10lat temu początki internetu zagrożona jest wolność słowa bo piractwo oleje ACTE która jest narzędziem władzy polecam p.Cejrowskiego co pisze o ACTA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strazu23
 • Strazu23
 • 26.01.2012 21:47

Podpisanie ACTA to jest wina tylko i wylacznie wyborcow PO i nie pierdolcie ze zescie nie wiedzieli bo dobrze zescie wiedzieli co ten zad zrobil do tej pory i ile nakradl . MNIE sie wydaje ze te ACTA to maly kamyczek w mozu gowna jakiego narobil obecny zad . I co smialiscie sie z kaczynskiego powieccie mi czy chociaz jedna taka chora umowe on podpisal , nie winie zato TUSKA bo dobrze otym wiedzialem ze tak bedzie zadzil to wy jestescie zato odpowiedzialni i jak to jest ze studia matoly zescie pokonczyli a daliscie sie otumanic takim oszusta az niechce wiedziec na kogo teraz zaglosujecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 26.01.2012 19:15

"Boni o ACTA: Dostaliśmy burę od premiera", czyli teatru część II

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
 • Karzeł
 • 26.01.2012 17:47

Boni i Tusk- zły i dobry glina.Oni naprawdę mają Polaków za idiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Jadwiga Kowalczyk
 • @Jadwiga Kowalczyk
 • 26.01.2012 16:51

Widocznie nie "wgryzła" się Pani dostatecznie w temat,ponieważ Pani komentarze oscylują wyłącznie wokół tematu internetowych kradzieży.Kontrowersje narosłe wokół ACTA dotyczą zarówno suwerenności decyzyjnej Polski w zakresie prawa tworzonego na forum UE,sposobu jego wdrażania, oraz,co jest kwestią fundamentalną-jego zgodności z podstawowymi prawami obywatelskimi obowiązującymi w państwie demokratycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.