Facebook Google+ Twitter

Boni o emeryturach dla przyszłych policjantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 09:17

Michał Boni podkreślił, że projekt zniesienia przywilejów emerytalnych dla policjantów nie dotyczy obecnych pracowników tego resortu. Teraz policjanci i wojskowi na emeryturę mogą przejść po 15 latach służby.

Szef doradców premiera tłumaczył w radiowej Trójce, że propozycje zmierzają w tę stronę, aby dopiero ci którzy wstępują do służby, podpisywali kontrakty na nowych zasadach.

Wczoraj kilka tysięcy policjantów demonstrowało przed Kancelarią Premiera. Nie podobają się im planowane przez rząd zmiany w systemie emerytalnym. Funkcjonariusze domagali się ponadto wypłacenia do końca roku zaległych świadczeń socjalnych.

Z wyliczeń policjantów wynika, że do końca roku państwo będzie im winne nawet 200 milionów złotych. Chodzi głównie o niewypłacane dodatki za dojazdy do pracy, brak mieszkania służbowego i urlopy. Policjanci uważają, że cięcia budżetowe, które wprowadził rząd Donalda Tuska, są na granicy bezpieczeństwa obywateli.

Zdaniem Boniego resort spraw wewnętrznych sprawdzi jakie są możliwość wywiązania się ze zobowiązań teraz lub w najbliższej przyszłości. Michał Boni tłumaczył, że w okresie spowolnienia gospodarczego pojawiają się problemy finansowe w różnych dziedzinach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polityka , polityka i nic więcej , zero racjonalizmu i koniecznych reform czyż nie lepiej podnieść go do 30 lat , w wieku 50 lat mogli by spokojnie odchodzić na wcześniejsze emerytury a nie jak jest obecnie w wieku 35 lat ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.