Facebook Google+ Twitter

Boni: Ustawa hazardowa jest zgodna z konstytucją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-18 14:07

Michał Boni twierdzi, że Rządowe Centrum Legislacji nie znalazło wątpliwości konstytucyjnych w projekcie ustawy hazardowej. Tymczasem ekspertyzy prawne Biura Analiz Sejmowych wykazały 8 niezgodności, w tym nieuzasadniony pilny tryb prac nad projektem.

Michał Boni, szef doradców premiera, oświadczył, że wszystkie wątpliwości były dokładnie analizowane przez stronę rządową, także dlatego, aby można było sprawnie przeprowadzić projekt ustawy przez Sejm i Senat. Minister wyjaśnił, że projekt nie przewiduje na przykład natychmiastowej likwidacji automatów o niskich wygranych, gdyż można byłoby to zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego.

Lewica proponuje, by z projektu ustawy wyłączyć część podatkową i uchwalić ją do końca listopada, a nad merytorycznymi kwestiami pracować w normalnym, nie tak pospiesznym trybie. Minister Boni jest przeciwny takim rozwiązaniom i odpowiada, że ważne jest, by społeczeństwo jak najszybciej dostało sygnał o likwidacji hazardu ulicznego. Dodaje, że chce, by ustawa szybko weszła w życie, ale byłoby dobrze, gdyby przedsiębiorcy z branży hazardowej mieli czas na dostosowanie się do nowych przepisów.

Opozycja złożyła do projektu ustawy hazardowej blisko 50. poprawek. Na jutro zaplanowane jest głosowanie nad rządową propozycją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.