Facebook Google+ Twitter

Boniek, Lato, Kręcina czy Jagodziński. Kto zostanie prezesem PZPN?

Jak poinformował pełnomocnik Polskiego Związku Piłki Nożnej - Jacek Kryszczuk, złożono 4 kandydatury na prezesa związku.

Oficjalna strona PZPN / Fot. screenO północy minął termin zgłoszeń. O fotel szefa PZPN rywalizować będą cztery osoby. Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Zdzisław Kręcina oraz Tomasz Jagodziński. Każdy z nich ma swoje zalety, jak również wady. Najważniejsze jednak jest to, żeby wykorzystać szansę i naprawić wizerunek związku, a także uleczyć środowisko piłkarskie. Nie będzie łatwo. Dlaczego? Ano dlatego, że wybrany zostanie ten, który najlepiej przypodoba się "gremium przyjaciół". A tutaj sama śmietanka. Stara gwardia polskiego futbolu nie da zrobić się w konia. Poprze tego, który zapewni im bezpieczeństwo. Kogoś ich pokroju, nie do końca czystego, gotowego na "kompromis" (czytaj gotowego na układy), działającego na zasadach kolesiostwa.

Na dzień dzisiejszy najpewniejszym kandydatem jest Zdzisław Kręcina namaszczony przez obecnego prezesa. Miejmy nadzieję, że znajomość z Listkiewiczem nie będzie wpływała na jego działania na tym stanowisku.

Najmniejsze szanse ma chyba Zbigniew Boniek. Ma tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Boniek znany jest ze swej nieustępliwości, a także wypowiedzi na temat polskiej piłki - zimnych, wyważonych, pełnych dystansu.

Nic nie zmieni jednak tego, że kandydaci są szachowymi pionkami związkowców. Do rezydentów z Miodowej należy decydujący ruch. I choć Mirosław Drzewiecki, minister sportu, zdenerwowany zaszachował PZPN wprowadzając kuratora, to jak pokazuje historia - cała ta gra to pole do popisów dla związkowców, nietrzymających się zasad. Oni zawsze matują nieprzyjazne im osoby.

Więcej o kandydatach na: Kandydaci w skrócie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Odwołać ten teatr!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja proponuję ekspedientkę z warzywniaka na Wrocławskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.