Facebook Google+ Twitter

Boniek spotkał się z Platinim. Euro 2020 w Polsce?

Pierwszy raz w roli prezesa PZPN w siedzibie UEFA pojawił się Zbigniew Boniek. Spotkał się z prezydentem UEFA Michelem Platinim. Rozmowy dotyczyły głównie przyszłej współpracy PZPN z UEFA. Podsumowano również organizację EURO 2012.

Zbigniew Boniek i Michel Platini podczas Euro 2012. / Fot. Ukukcity/ domena publicznaZbigniew Boniek udzielił wywiadu dla oficjalnej strony UEFA, w której podsumował swoją pierwszą wizytę w siedzibie federacji. "To jest moja pierwsza wizyta w UEFA na stanowisku prezesa PZPN. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ już na początku urzędowania mogę spotkać tutaj moich znajomych z boiska. Nie spodziewałem się, że po tylu latach, które minęły od wspólnej gry z Michelem Platinim w Juventusie, znów się spotkamy tym razem w rolach prezesa PZPN oraz prezydenta UEFA" - mówi.

Docenił również pomoc UEFA przy organizacji EURO 2012 oraz wymienił pozytywy płynące z bycia organizatorem imprezy tej rangi - "Wracając do EURO, należy wyróżnić pracę którą wykonaliśmy razem z UEFA oraz podkreślić pomoc dla PZPN z jej strony. Bez tego wsparcia, praca naszej federacji nie byłaby taka efektywna. EURO 2012 to był fantastyczny turniej. Szkoda, że nie odnieśliśmy sukcesu także pod względem sportowym. To była nie tylko impreza sportowa, to było również wielkie wydarzenie kulturowe. Po mistrzostwach zostajemy z pięknymi stadionami, nowymi autostradami oraz lotniskami. Dla naszego kraju to bardzo istotny rozwój"- podkreślił prezes PZPN.

W dalszej części wywiadu,Boniek określił główne cele PZPN podczas jego kadencji. Jednym z nich, będzie dążenie do poprawy wizerunku związku. Wyraził również nadzieję, że jego reputacja pomoże mu w przeprowadzeniu wszystkich zmian.
"Chcielibyśmy wyszkolić jak najwięcej młodych piłkarzy, którzy będą w stanie zaistnieć w piłce na poziomie międzynarodowym - dodaje.

Prezes PZPN zaznaczył również, że liczy na progres polskich klubów na arenie międzynarodowej - "Chciałbym widzieć polskie zespoły grające w dalszych fazach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy".

Sukces organizacyjny EURO 2012 oraz znacząca poprawa infrastruktury sprawiła, iż Boniek ma nadzieję, że w przyszłości kolejne duże imprezy piłkarskie odbędą się w Polsce. Całkiem możliwe zatem, że dzięki pozytywnej ocenie EURO 2012 oraz dobrej współpracy PZPN z UEFA, mistrzostwa zawitają ponownie do Polski już w 2020 roku.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.