Facebook Google+ Twitter

Boniek: Wprowadzono kuratora do PZPN w niekorzystnym momencie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-02 09:25

Zbigniew Boniek uważa, że wprowadzenie kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się w niekorzystnym momencie. Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia", najlepszym rozwiązaniem byłoby umożliwienie przeprowadzenia wyborów do władz związku w planowanym terminie - 30 października.

Zbigniew Boniek powiedział, że choć wprowadzenie kuratora do PZPN było decyzją "lekko niezrozumiałą", to przy dobrej woli władz związku oraz ministra sportu konflikt uda się rozwiązać. Legenda polskiej piłki ma nadzieję, że nastąpi to w najbliższych dniach.

Zbigniew Boniek powtórzył, że zamierza ubiegać się o stanowisko na prezesa PZPN. Gość Sygnałów Dnia powiedział, że ma pomysł, aby stworzyć zarówno mechanizmy prawne oraz sportowe umożliwiające rozwój polskiej piłki. Zdaniem Zbigniewa Bońka, jednym z elementów reformy powinna być reforma prawa w PZPN.

Kuratora do związku wprowadził w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim na wniosek ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Przedwczoraj zarówno FIFA i UEFA poinformowały, że nie uznają tej decyzji.

Wczoraj w liście do władz PZPN szef FIFA uzależnił możliwość rozegrania przez Polskę najbliższych meczów eliminacyjnych do mistrzostw Świata od odwołania kuratora do poniedziałku, do godz. 12.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.