Facebook Google+ Twitter

Bonitta ogłosił skład na kwalifikacje olimpijskie

Trener Marco Bonitta ogłosił dziś 12-osobowy skład na kwalifikacje olimpijskie w Halle (15-20.01). Największymi niespodziankami są nieobecność Doroty Świeniewicz oraz decyzja o zabraniu Marii Liktoras

Dorota Świeniewicz http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Dorota_%C5%9Awieniewicz.jpg / Fot. Paweł Strykowski, licencja CC 2,5Z zawodniczek, które brały udział w zgrupowaniu w Szczyrku, Bonitta zrezygnował z Kamili Frątczak, Agaty Sawickiej i Doroty Świeniewicz. Tą ostatnią zastąpi Anna Barańska, która jeszcze do niedawna odmawiała gry w reprezentacji.

Niespodzianką jest decyzja o powołaniu Marii Liktoras. Przeszła ona niedawno artroskopię kolana, co budziło wiele wątpliwości dotyczących formy siatkarki. Trener zdecydował jednak, że jest ona w stanie zagrać w Niemczech.

W Halle zagra osiem drużyn podzielonych na dwie grupy: w grupie A zagrają Rosja, Serbia, Chorwacja i Rumunia, natomiast w grupie B Polska, Holandia, Niemcy, Turcja. Dwie ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów. Zwycięzca całego turnieju zdobędzie prawo gry w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
W przypadku zwycięstwa Rosji lub Serbii, Polska otrzyma jeszcze jedną szansę walki o olimpijską kwalifikację - w turnieju interkontynentalnym. Kibice mają jednak nadzieję, że polskie siatkarki osiągną lepszy wynik niż siatkarze, którzy odpadli ostatni o kwalifikacjach w Izmirze.

Kadra siatkarek na turniej w Halle:
rozgrywające:
Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
atakująca:
Katarzyna Skowrońska-Dolata
środkowe:
Eleonora Dziękiewicz, Maria Liktoras, Katarzyna Gajgał
przyjmujące:
Karolina Ciaszkiewicz, Anna Podolec, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Barańska, Milena Rosner
libero:
Mariola Zenik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.