Facebook Google+ Twitter

Bonn: Konferencja przygotowująca szczyt klimatyczny w Kopenhadze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-10 17:53

W Bonn rozpoczęła się kolejna konferencja przygotowująca szczyt klimatyczny w Kopenhadze. Jej celem jest zbliżenie stanowisk, które umożliwiłoby przyjęcie porozumienia w grudniu w stolicy Danii.

Takie porozumienie powinno zastąpić wygasający z końcem 2012 r. Protokół z Kioto. Jego sygnatariusze mieliby zobowiązać się do średnio- i długoterminowego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Nadal jednak nie ma kompromisu dotyczącego skali redukcji CO2, kosztów adaptacji do zmian klimatycznych czy pomocy finansowej dla ubogich krajów przy wprowadzaniu technologii służących ochronie klimatu.

Sekretarz Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu Yvo de Boer zaapelował do szefów rządów o konkretne i znaczące postępy w rozmowach. Konferencja w Bonn ma jednak charakter nieformalnych konsultacji, dlatego konkretnych efektów nie należy się spodziewać.

Przed szczytem w Kopenhadze zaplanowano jesienią jeszcze dwie podobne konferencje - w Bangkoku i Barcelonie. Spotkanie w Bonn z udziałem około dwóch tysięcy delegatów potrwa do 14 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.