Facebook Google+ Twitter

Bonobo na trzech koncertach w Polsce

Simon Green, angielski producent i kompozytor muzyki elektronicznej, znany szerszej publiczności jako Bonobo, wystąpi w kwietniu na trzech koncertach w Polsce. Muzyk zagra w pełnym, 6-osobowym składzie.

Koncert Bonobo w klubie Babylon w Istanbule / http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/42/Bonobo_at_Babylon%2C_Istanbul.JPG/800px-Bonobo_at_Babylon%2C_Istanbul.JPG / Fot. Umut Işık / licencja CCA3.0Green porusza się w elektronicznych nastrojach downtempo. Obok takich wykonawców jak Amon Tobin, Air czy też Thievery Corporation, jest jednym z najważniejszych przedstawicieli tego nurtu. Jego muzyka to połączenie wspomnianej już elektroniki z klimatycznym instrumentarium i eterycznymi wokalami.

Swoją pierwszą płytę - Animal Magic, wydał w 2000 roku nakładem małej, angielskiej wytwórni Tru Thoughts. Wkrótce później przeniósł się do Ninja Tune, legendarnej już, londyńskiej wytwórni założonej przez członków grupy Coldcut. Najbardziej znane dzieła płytowe Bonobo to krążek Days to Come z 2006 roku i zeszłoroczny, bardzo dobrze przyjęty album Black Sands.

Ostatnia płyta to wytworna, chillout'owa mieszanka elementów elektronicznych z żywymi instrumentami od klarnetu i fletu począwszy, poprzez mandolinę i harfę, skończywszy na skrzypcach i kontrabasie. Materiał wzbogacony jest obecnością Andrei Triany - londyńskiej wokalistki próbującej swoich sił również w nastroju downtempo i trip-hopu. Charyzmatyczny wokal Triany można usłyszeć w takich kompozycjach jak Eyesdown, The Keeper i Stay the Same.

Black Sands jest promowane występami na żywo już od ok. roku. Polacy mieli okazję usłyszeć Okładka ostatniego albumu Bonobo - Black Sands / Fot. Ninja Tunenowy materiał podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbywającego się w Katowicach. Ci, którzy nie zdążyli się jeszcze zachwycić Black Sands, mają okazję nadrobić zaległości i pojechać na jeden z trzech koncertów, jakie odbędą się w kwietniu w naszym kraju.

5 kwietnia Bonobo wystąpi w nowoczesnej Auli Artis w Poznaniu, 8 kwietnia w warszawskim Palladium, natomiast dzień później w Klubie Eter we Wrocławiu. Bilety w cenach 90/105 zł (Wrocław) oraz 110 zł (Warszawa) są już dostępne w serwisie ticketpro. Bilety na koncert w Poznaniu będą dostępne wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 09.04.2011 15:38

"Zastrzeżenia mam jedynie do ludzi zajmujących miejsca najbliżej estrady którzy przyszli sobie postać"
Grzegorzu, a co mieli robić? Siedzieć i leżeć nie było na czym :|

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz
  • Grzegorz
  • 09.04.2011 09:57

Byłem widziałem....w Palladium po za problemami ze sprzętem koncert świetny! Zastrzeżenia mam jedynie do ludzi zajmujących miejsca najbliżej estrady którzy przyszli sobie postać albo nakręcić teledyski aparatami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patryk Stępniewski
  • Patryk Stępniewski
  • 05.02.2011 15:46

Bardzo mnie cieszy taka wiadomość! Wybiorę się na wszystkie trzy koncerty!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.