Facebook Google+ Twitter

Bookcrossing na polskich dworcach… ? To nie fikcja, to fakt

PKP S.A. i Fundacja Bookcrossing.pl, w dniu 19.08.2013 inicjują akcję " Książka w podróży" , której celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

Plakat. Kampania czytelnicza Międzynarodowy ruch czytelniczy, jakim jest bookcrossing, sprawia, że książki stają się coraz bardziej obecne w życiu człowieka. Dostęp do książek może mieć każdy, kto zetknie się z uwolnionym dziełem.
Aby czytać, nie trzeba zaglądać do bibliotek czy księgarń. Książki same nas znajdują. Wystarczy się rozejrzeć… Należy pamiętać, że literackie znaleziska powinny powędrować dalej.

PKP S.A. i Fundacja Bookcrossing.pl, w dniu 19.08.2013 inicjują akcję " Książka w podróży " , której celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa. Już od poniedziałku na siedmiu polskich dworcach kolejowych ( Warszawa Centralna i Wschodnia, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Poznań Główny) pojawią się półki bookcrossingowe z uwolnioną literaturą , którą można będzie zabrać ze sobą w podróż, lub poczytać na miejscu. Książek szukać należy w, tzw. Nowych Biurach Dworca, czynnych codziennie od godz. 7 do 21.Będzie w czym wybierać !

Uwolnione książki czekają na czytelników w Nowych Biurach Dworca Poznania, Gdyni, Katowic, Gdańska, Wrocławia i na dwóch Warszawskich dworcach – Centralnym i Wschodnim. Zdjęcie: Nowe Biuro Dworca, Gdynia Główna. / Fot. PKP S.A Siedem Nowych Biur Dworca zasili około 1000 woluminów, m.in. powieści romantyczne, sensacyjne i biograficzne, thrillery, kryminały, a także poezja. Każdy znajdzie coś dla siebie. Książki dla podróżnych zebrali pracownicy Grupy PKP S.A, aktywnie włączyły się do akcji Wydawnictwa Pruszyński Media oraz Skrzat, a także bydgoskie środowisko literackie.

Uwaga, uwaga! Pasażerowie proszeni są o zabieranie przygotowanych dla nich książek, o zaczytywanie się nimi w podróży i... zostawianie w bezpiecznych (od deszczu i wiatru) miejscach, np. kawiarnia, kino, pub, teatr, galeria, pociąg, autobus itp). Mile widziane będzie także podrzucanie własnych książek na półki bookcrossingowe i do pociągów.

Jak wspomnieliśmy na początku, projekt startuje 19 sierpnia, o godz. 12.
Tego dnia, w holu głównym, dworca Warszawa Centralna , ogólnopolski koordynator bookcrossingu, bydgoszczanka, Jolanta Niwińska, otworzy półkę bookcrossingową. Zaproszeni goście czytać będą fragmenty swoich książek. Udział w wydarzeniu już zapowiedzieli: Małgorzata Karolina Piekarska, Marcin Pałasz, Jacek Dehnel. Jakie książki czytane będą podróżnym - to niespodzianka!
O godzinie 16.30 „uwolnione” książki wyruszą , pociągiem PKP Intercity, w dalszą podróż, do Wrocławia i zasilą skrzyneczkę bookcrossingową znajdującą się przy wrocławskim dworcu.

To byłoby na tyle. Do zobaczenia w drodze, z książką, oczywiście!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chociaż raz zwyciężyła równość klasowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.