Facebook Google+ Twitter

Booker 2011 dla Juliana Barnesa za powieść "The Sense of an Ending"

Julian Barnes, angielski postmodernista, za powieść "The Sense of an Ending" otrzymał nagrodę The Man Booker Prize for Fiction - najbardziej prestiżową nagrodę dla książek anglojęzycznych.

Julian Barnes już trzykrotnie znajdował się w gronie finalistów - był nominowany za książki: "Papuga Flauberta", "Anglia, Anglia" i "Arthur&George". W 2011 roku się udało: jury przyznało mu nagrodę The Man Booker Prize for Fiction.

W powieści "The Sense od an Ending" autor próbuje zmierzyć się z motywem śmierci. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", fabuła powieści nie jest skomplikowana: głównym bohaterem jest mężczyzna, Tony, którego była ukochana wyszła za mąż za ich wspólnego przyjaciela. Niedługo po ślubie małżonek popełnia samobójstwo, podcinając sobie żyły. Tony próbuje zmierzyć się ze śmiercią przyjaciela...

A jakie książki były nominowane w 2010 roku?

O nagrodę w 2011 roku walczyło sześć książek: "The Sisters Brothers" Patricka deWitta, "Half Blood Blues" Esi Edugyan, "Jamrach's Menagerie" Carol Brich, "Pigeon English" Stephena Kelmana oraz "Przebiśniegi" A.D. Millera.

Nagroda Bookera przyznawana jest od 1969 roku.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.