Facebook Google+ Twitter

Boom na samochody w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 09:10

Jak donoszą rosyjskie media, jeszcze w tym roku Rosja ma szanse stać się drugim co do wielkości rynkiem samochodowym Europy.

Chodzi o zwiększony popyt na auta zagranicznych marek oraz tych produkowanych na bazie zachodnich komponentów. Od początku tego roku sprzedano o 50 procent więcej samochodów osobowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od stycznia do maja sprzedano w sumie 855 tysięcy aut zagranicznych marek. Wzrost sprzedaży zanotował również największy rosyjski producent samochodów - firma AvtoVAZ. Producent między innymi aut marki Łada sprzedał 273 tysiące samochodów i jest to o 18 procent więcej niż w ubiegłym roku.

"Niezawisnaja gazieta" donosi, że Rosja już w przyszłym roku może zająć miejsce lidera. Według gazety tegoroczny boom na sprzedaż aut doprowadził do tego, że po niektóre modele Rosjanie muszą ustawiać się w kolejkach.

Gazeta „Izwiestia" zwraca uwagę, że rynek samochodowy w Rosji jest jeszcze daleki do nasycenia. W Stanach Zjednoczonych na tysiąc mieszkańców przypada 900 samochodów, analogicznie w Rosji tylko 260. Media ostrzegają jednak, że dalszemu wzrostowi sprzedaży aut w Rosji może zagrozić brak dróg i drożejąca benzyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.