Facebook Google+ Twitter

Boom na wideorecenzje w sieci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-15 18:16

Szukając informacji o nowych produktach konsumenci chcą wiedzieć, jak zakup będzie się sprawował w praktyce. Czy wiedzę tę nabędą z informacji prasowych, wystylizowanych zdjęć czy moderowanych forów internetowych?

O tym, że nie zawsze, świadczy coraz większa liczba wideorecenzji publikowanych w sieci, czasem przez samych użytkowników.

Dzisiejszego kupującego nie tak łatwo „nabrać” na piękne słówka, a żeby dokonał zakupu należy przekonać go nie tylko ceną, ale także konkretnymi korzyściami, jakie otrzyma wraz z produktem. To właśnie boom na wideo w sieci sprawił, że pokazanie plusów oferowanego towaru nie jest już taką trudną i kosztowną sprawą. – To klasyczna sytuacja win-win, gdzie reklamodawca w czysty, klarowny i nienachalny sposób opowiada o produkcie, decyzję zakupową pozostawiając konsumentowi. Z kolei klient ma gwarancję, że nie kupuje przysłowiowego „kota w worku”, ale produkt, o którego funkcjach i użyteczności jest przekonany – mówi Paulina Stępień, odpowiadająca za kreacje reklamowe w serwisie multimedialnym Kotlet.tv.

Plusem widoprezentacji jest nie tylko ich przyszłościowy charakter, ale przede wszystkim długa żywotność, o wiele bardziej trwała w efekcie niż tradycyjne publikacje prasowe. Kilkuminutowy przekaz multimedialny zamieszczony w sieci, pokazujący jak dany produkt sprawdza się w praktyce, będzie oglądany jeszcze przez wiele miesięcy, zatem o wiele dłużej niż np. jednorazowa sesja w magazynie. Ta forma reklamy ma jeszcze jedną zaletę – promuje markę, nawet gdy produkt nie jest już dostępny w ofercie, a został zastąpiony innym, nowszym lub zupełnie inną propozycją produktową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.