Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14662 miejsce

Boom na złoto

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-01-25 09:27

W co inwestują łodzianie? W złoto! Zainteresowanie tym kruszcem, jako lokatą kapitału, jest tak ogromne, że ani jubilerzy, ani banki nie mają w bieżącej sprzedaży złotych sztabek. Zabrakło ich nawet w Mennicy Polskiej!

http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Goldkey_logo_removed.jpg. Wikomedia Commons. Public domain. / Fot. Swiss Banker- Od początku roku możemy mówić o prawdziwym boomie na złoto inwestycyjne (sztabki, złote monety - przyp. red.) - mówi Artur Krzymowski, analityk rynku złota w mennicy. - Stały i systematyczny wzrost cen powoduje, że mnóstwo osób chce kupować sztabki. Dlatego wprowadziliśmy zapisy. Dzwonią klienci z całej Polski, w tym również osoby z Łodzi.

- Choć klienci pytają o sztabki, to niestety nie mam ich w sprzedaży - mówi Bogusław Gajdziński, jubiler z ul. Kilińskiego. - W ostatnim czasie nikt nic nie sprzedaje, a wszyscy chcą kupować. Ceny tzw. złota złomowego również w ostatnim czasie poszły w górę. Dziś w skupie płacą 36 zł za 1 gram. W ubiegłym roku cena nie przekraczała 25 zł.

Analitycy tłumaczą wzrost cen kurszcu i boom na złoto m. in. słabym kursem waluty amerykańskiej. Gdy dolar tanieje, złoto drożeje. Gdy drożeje ropa, ceny złota również pną się do góry. Specjaliści przypominają również, że złoto to jedna z najpewniejszych lokat kapitału.

W Mennicy Polskiej 10-gramowa sztabka złota (próba 999,9) kosztuje 862 zł.
(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.