Facebook Google+ Twitter

BOR obawia się ataku na prezydenta i premiera. Zaostrzono ochronę

Po ataku w Łodzi zaostrzono rygory ochrony prezydenta i premiera. Ochronę BOR dostanie również Jarosław Kaczyński, a funkcjonariusze policji wzmocnią patrole w pobliżu biur poselskich i będą zwracać na nie szczególną uwagę.

Premier Donald Tusk / Fot. PAP/Paweł SupernakAnalitycy BOR ostrzegają, że może dojść do kolejnego ataku, dlatego zostaną zaostrzone rygory ochrony Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska. Nadzywczajne środki bezpieczeństwa towarzyszyły już wczorajszej wizycie premiera w radiu TOK FM: za kolumną aut z funkcjonariuszami BOR podążało sześć nieoznakowanych samochodów, w których siedzieli tajniacy.

Ochronę z BOR ma również dostać Jarosław Kaczyński, który teraz porusza się w towarzystwie ochroniarzy z prywatnej firmy.

"Nikt teraz nie zna skali zagrożenia, ale jak się znalazł jeden szaleniec, mogą pojawić się kolejni" - twierdzi Leszek Dobrzyński, szef PiS w Szczecinie.

Po ataku w Łodzi Donald Tusk zlecił MSWiA przygotowanie raportu o stanie zabezpieczenia biur poselskich w całym kraju. W Polsce istnieje 1159 biur parlamentarzystów: 460 biur głównych, 699 filii i 100 biur senatorów.

Ochrona lokali zależy od parlamentarzystów. Jeśli wynajmują ochroniarzy, płacą za nich z pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie biura. Miesięcznie poseł dostaje na to ok. 11 tys. zł.

"Przeważnie się tego nie robi, bo po prostu szkoda pieniędzy. Lepiej płacić pracownikom, którzy też nie są zainteresowani, by kwota na biuro była mniejsza" - mówi dla Dziennika anonimowy poseł z Małopolski.

W niektórych biurach widnieją kamery, w innych atrapy, wiele lokali posiada monitoring - donosi Gazeta. Po wczorajszym ataku w Łodzi, funkcjonariusze dostali polecenie, by częściej pojawiać się w pobliżu biur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Folwark Zwierzęcy - po 10 kwietnia tyle sie slyszalo ze prezydentowi nalezy sie szacunek , ale potem swinie dopisaly Jezeli jest z Pis
Pozdrowienia dla Pana Adama D. i zdzislawa M.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 21.10.2010 16:16

Czego ten rzad się boi : przecież ekipa Tuska mówi językiem miłości .Mordują ludzi związanych z PiSem a Tusk i reszta bierze ochrone .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko czekać jak wyniszczający się nawzajem wprowadzą stan wojenny, dla własnej ochrony i realizacji celów.
Tylko kto mnie ochroni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie, to uszanuj pan także demokrację, wiem, wiem , jej teraz nie ma , była za PiS i tylko wtedy będzie....dobrze, ze to NIGDY ( radosny śmiech)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj, Tadeuszu Zaj, w gronie nie-anonimów. To tyle grzeczności, nowoczesny Polaku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bronek to prezydent twojego kraju, prawdziwy Polaku.
Jarek natomiast to nikt, ot taki pieniacz....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby Bronek obawiał się, że będą gdzieś lecieć i wszystko się zmieni? A może Tusk obawia się, że znów jakiś kagiebista miałby go wyściskać?

Rząd się nie tylko wyżywi, ale i obroni. Za nasze podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witold Ptak
  • Witold Ptak
  • 21.10.2010 09:06

Logika polityczna. Najpierw się mówi o wypatroszeniu, dorżnięciu. Groźby pod adresem ludzi PISu są begatelizowane. Gdy następują pierwsze takie tragedie, z morderców robi się chorych umysłowo i zapewnia się im bezkarność. A gdy zastraszeni polityczni oponenci ubiegają się o ochronę, to się ich wyśmiewa. To jest logika gotowych na wszystko finansowych aferzystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrzą, a nie widzą, słuchają, a nie słyszą.
Za aktem terroru zawsze stoi szereg osób, organizacji, a nawet państw...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Daniel
  • Daniel
  • 20.10.2010 09:03

BOR dla Jarka...przeciez Jarek nie jest w rzadzie,a BOR to Biuro Ochrony RZĄDU, więc nie wiem po co to wszystko, może Jarek sam go nasłał, bo nie ma juz kasy na prywatną firmę, a tak będzie chciał miec darmowy BOR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.