Facebook Google+ Twitter

BOR złoży skargę na "Wiadomości" TVP

Według Biura Ochrony Rządu, "Wiadomości" TVP świadomie manipulują zeznaniami dwóch oficerów, którzy mieli wziąć udział w uroczystościach w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. BOR zapowiada skargę do prezesa TVP i KRRiTV.

Siedziba TVP / Fot. Wikimedia CommonsBOR twierdzi, że "Wiadomości" podają nieprawdziwą informację, jakoby na lotnisku w Smoleńsku w trakcie katastrofy w dniu 10 kwietnia, nie było funkcjonariusza tej instytucji. Zdaniem BOR telewizja publiczna rozpowszechnia również fałszywe informacje, że oficerowie Biura nie zostali dopuszczeni do wraku samolotu Tu 154M.

Jak donosi Gazeta Wyborcza BOR milczał do tej pory w tej sprawie, bo do zakończenia śledztwa jest zobowiązany do zachowania tajemnicy. Zdaniem rzecznika Biura, mjr Dariusza Aleksandrowicza, nie można jednak pozwolić na publiczne mówienie nieprawdy, że delegacja nie miała zapewnionej ochrony. "To dla nas tym bardziej bolesne, że na pokładzie samolotu było dziewięcioro naszych funkcjonariuszy." - mówił Aleksandrowicz.

Chodzi o cytowane przez TVP zeznania dwóch oficerów, którzy mieli wziąć udział w uroczystościach w Katyniu i czekali tam na prezydenta. "Wiadomości" wyciągnęły z wypowiedzi funkcjonariuszy wniosek, że w momencie katastrofy BOR nie był obecny na lotnisku.

TVP nie komentuje wypowiedzi mjr Aleksandrowicza, bo jak mówi rzeczniczk Jacek Snopkiewicz, skarga na "Wiadomości" jeszcze nie wpłynęła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To czyja jest teraz TVP i kto tam rządzi, bo w wiadomościach nigdy nie chodzi o fakty, a o politykę właśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, że "borowcy" przyczepili się do TVP, skoro prawie wszystkie media podawały i podają takie informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od samego początku mówiono , że na lotnisku nie było ochrony. Zeznania oficerów BOR-u muszą być mocno wiarygodne, skoro premier Tusk nie dał wiary zapewnieniom M. Janickiego i zażądał od niego wyjaśnienia. Przecież pierwsi świadkowie tej katastrofy mówili, że pierwszą osobą (chodzi o Polaka)był ambasador polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.