Bordeaux zwycięża i goni lidera. Obraniak przeciętny

Na zakończenie siódmej kolejki francuskiej ekstraklasy zespół Olympique Lyon podejmował na własnym stadionie drużynę Ludovica Obraniaka. Przyjezdni wygrali 0:2, a pomocnik reprezentacji Polski zaliczył asystę przy pierwszym golu.

Spotkanie zapowiadane jako "mecz na szczycie" rozczarowało na całej linii. Pierwszy strzał (w dodatku niecelny) został oddany dopiero w 20. minucie za sprawą prawego obrońcy gości, Mariano. po jego uderzeniu, nie czekając na rozwój wydarzeń sprawy w swoje ręce postanowili wziąć jednak gospodarze. Kolejno swoich szans próbowali Lopez, Gomis oraz Grenier, jednak żadnemu z nich nie udało się zaskoczyć Carrasso.

/ Fot. Slawek, CC2.0Swoją szansę w 36. minucie miał również Ludovic Obraniak, ale również i jemu nie udało się z niej skorzystać. Chwilę po jego uderzeniu w doskonałej sytuacji znalazł się Maxime Gonalons z Lyonu, lecz i on nie zdołał zdobyć gola. Była to ostatnia dogodna sytuacja w pierwszej części gry.

Na drugą połowę, zawodnicy zarówno jednej jak i drugiej drużyny wyszli bardziej zmotywowani. Obu drużynom zależało na komplecie punktów, ponieważ chciano wykorzystać potknięcie zawodników Marsylii i zbliżyć się do fotela lidera. Pierwszy strzał oddał już w 47. minucie Lopez. Dwie minuty później w kapitalnej okazji znalazł się Gouffran, ale nie zdołał zamienić jej na gola. Po tym wydarzeniu mecz wyraźnie nabrał tempa.

Na przemian atakowali gracze jednej i drugiej drużyny. W 58. minucie doskonałą akcję zmarnował Grenier. Siedem minut później było już jednak 0:1. Doskonałe podanie Obraniaka na uwolnienie na gola zamienił Benoit Tremoulinas. Po tej bramce goście zostali szybko zepchnięci do obrony. Gospodarze cały czas naciskali chcąc za wszelką cenę wyrównać stan rywalizacji. Swoimi szarżami narażali się na kontry przyjezdnych. Jedną z nich wykorzystał w 82. minucie Cheick Diabate i było już 0:2. Podłamany Lyon wyraźnie spuścił z tonu i nie był już w stanie odrobić strat.

Spotkanie z trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik, który chciał osobiście przyjrzeć się Obraniakowi. Mimo iż ten zaliczył asystę przy pierwszej bramce niczym szczególnym się więcej nie wyróżnił.

Po siedmiu kolejkach Girondins Bordeaux z 13 punktami na koncie zajmuje 5 lokatę, a Lyon z jednym oczkiem więcej jest na 3 pozycji.