Facebook Google+ Twitter

Born in Africa w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-08 13:07

13 listopada w Warszawie odbędzie się projekt "Born in Africa", który ukazuje wielość rzeczywistości współistniejących na kontynencie oczami współczesnych artystów afrykańskich praktykujących głównie performance. Wstęp wolny - zapraszamy!

 / Fot. Materiały organizatoraProjekt Born in Africa ukazuje wielość rzeczywistości współistniejących na kontynencie, oczami współczesnych artystów afrykańskich praktykujących głównie performance. Prezentowani twórcy używają ciała jako głównego środka wyrazu. Kładą nacisk na niewerbalny przekaz kreowany przez gesty, ruchy czy wreszcie sposób ubierania się, uwalniając niedostrzegalny potencjał i energię.

Performance, video, fotografie jak i krótkie filmy, które pokażemy tego wieczoru stawiają pytanie o to, co oznacza bycie urodzonym w Afryce, o tożsamość, odrębność kulturową i możliwość indywidualizmu w zglobalizowanym świecie.

Baloji, genialny muzyk o kongijskich korzeniach wygłosi w Warszawie wykład na temat współczesnej muzyki afrykańskiej.

Baloji


Genialny muzyk, rapper o kongijskich korzeniach mieszkający w Belgii znany także jak MC
Balo. Jego pierwszy solowy album „Impala Hotel” zawiera wiele wątków biograficznych. Drugi album „Kinhasa Succursale” ukazał się w 2010 jako reedycja pierwszego po powrocie z podróży sentymentalnej do Kinszasy. Na płycie, będącej kombinacją kongijskiego soukous z soulem lat 60-tych i hip-hopem wystąpili Zaiko Langa Langa, Konono No. 1, chór La Grace, Amp Fiddler i La Confiance.

Bajoji wygłosi w Warszawie wykład na temat współczesnej muzyki afrykańskiej oraz o swoich doświadczeniach jako muzyka pracującego pomiędzy Europą a Afryką.

Vitshois Mwilambwe Bondo


Urodzony w 1981 roku Mieszka i tworzy w Kinszasie. Definiuje własną sztukę jako połączenie malarstwa, rzeźby, fotografii, wideo oraz instalacji. Jego refleksja dotycząca ciała jest tożsama z refleksją wobec kwestii społecznych i politycznych. "W moich kolażach łączę ze sobą różne części ciała z heterogenicznymi obrazami tworząc nowe ciało ludzkie. Ciało jest zmutowane, co konfrontuje nas z chaosem zdarzeń i nawiązuje do obecnych konfliktów w Afryce i innych częściach świata." Vitshois Mwilambwe Bondo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.