Facebook Google+ Twitter

Borowski na celowniku komisji bankowej

W raporcie końcowym z prac komisji bankowej może znaleźć sie wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa przeciwko Markowi Borowskiemu - donosi "Wprost".

Marek Borowski z żoną Haliną. / Fot. PAPA wszystko to w związku z prywatyzacją Banku Śląskiego na początku lat 90. Borowski sprawował wtedy funkcję ministra finansów, w rządzie Waldemara Pawlaka. Akcje banku przejęła wtedy holenderska Grupa ING.
Zdaniem przewodniczącego komisji, Adama Hofmana, Grupa ING nabyła akcje bezprawnie, bo nie sprzedano ich w
ramach przetargu ani procedury zapytania publicznego.

Według Borowskiego żadnych nieprawidłowości nie było. - Sprawa była już gruntownie badana przez NIK i prokuraturę - dodaje polityk LiD. Jego zdaniem komisja służy politycznym celom rządzących. Ma skompromitować politycznych przeciwnikow.

Część członków komisji obawia się, że wniosek do prokuratury może zostać zinterpretowany jako początek "agresywnej" kampanii wyborczej. Dlatego też postulują, aby opublikować raport komisji bez wniosków do prokuratury. Przeciwny temu jest sam przewodniczący komisji - poseł Hofman. Jak zapowiada będzie sie starał przekonać pozostałych śledczych do opublikowania raportu wraz z wnioskami do prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.