Borrusia Dortmund remisuje z Kaiserslautern 1:1

Lider Bundesligi Borussia Dortmund gra na wyjeździe z oscylującym w okolicach strefy spadkowej Kaiserslautern. W pierwszym składzie gości znaleźli się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Kuba Błaszczykowski, który w piątek doznał kontuzji kolana, nie znalazł się w meczowej kadrze.

Robert Lewandowski (żółty strój) w meczu FC Kaiserslautern - Borussia Dortmund / Fot. PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSENW 4. minucie groźnie było pod bramką Kaiserslautern. Dwójkową akcję Lewandowskiego i Barriosa strzałem zakończył ten drugi. Reprezentant Paragwaju z 20. metrów trafił jednak w słupek! W 7. minucie fenomenalne uderzał Tifferta z ponad 30 metrów! Piłka trafiła w poprzeczkę bramki Weidenfellera! Gości przed utratą bramki uratował jeszcze Łukasz Piszczek, który wybił piłkę na rzut rożny i uniemożliwił dobitkę jednemu z napastników gospodarzy.

W 19. minucie mogło być 0:1. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzału nie oddał jednak Grosskreutz. Pomocnik Borussii próbował przełożyć sobie piłkę na swoją lepszą - prawą - nogę. W 44. minucie silnym strzałem po ziemi próbował bramkarza pokonać Lewandowski, górą był bramkarz Kaiserslautern. W 51. minucie Robert Lewandowski faulował w polu karnym przeciwnika, lecz arbiter nie podyktował jedenastki.

W 56. minucie Lewandowski odegrał do wychodzącego na wolne pole Goetze. Ten jednak strzelił wprost w bramkarza. W 60. minucie Ilicević ukarany żółtą kartką za łapanie Grosskreutza za koszulkę, rzut wolny dla gości. W 65. minucie rzut rożny dla Dortmundu, Sippel piąstkuje piłkę, strzał za pola karnego i bliski strzelenia bramki był Subotic. W 75. minucie w miejsce Lewandowskiego na boisko wchodzi Zidan. GOOOOL dla DORTMUNDU!

Łukasz Piszczek w meczu FC Kaiserslautern - Borussia Dortmund / Fot. PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSENW 81. minucie z prawej strony piłkę dośrodkowywał Piszczek. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Bender, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i z ośmiu metrów strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza gospodarzy. W 85. minucie Subotic dostaje drugą żółtą kartkę za faul na wychodzącym sam na sam z Weidenfellerem Lakiciem. Borrusia gra w dziesięciu. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na 20 metrze przyjął Moravek i mocnym strzałem w same okienko bramki, doprowadza do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.