Facebook Google+ Twitter

Boruc nie zostanie ukarany za koszulkę z papieżem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 22:50

Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski i klubu Celticu Glasgow - Artur Boruc - nie zostanie ukarany przez szkockie władze futbolowe za pojawienie się po ostatnim meczu w koszulce z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem „Boże błogosław papieża".

Ukarania piłkarza domagały się niektóre szkockie media, powołując się na jeden z przepisów FIFA. Stanowi on, że organizatorzy meczu powinni ukarać zawodnika, który pojawi się w ubraniu noszącym „przesłanie polityczne, religijne lub osobiste".

Szkocki Związek Piłkarski postanowił nie karać polskiego piłkarza, ponieważ sędzia spotkania nie wspomniał ani słowem o koszulce Artura Boruca w sporządzonym po meczu protokole.

Artur Boruc wystąpił w koszulce z wicerunkiem papieża - Polaka w derbowym meczu Celtiku z najważniejszym rywalem tego klubu - Glasgow Rangers. Kibice Celtiku są w ogromnej większości katolikami, natomiast Rangersów - protestantami. Bramkarz reprezentacji Polski w przeszłości wykonywał wobec kibiców tego klubu drażniące ich - jak twierdzili - religijne gesty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.