Boruc złamał rękę. Nie zagra przez sześć tygodni [WIDEO]

Pech nie opuszcza Artura Boruca. Tydzień temu w meczu z Arsenalem popełnił fatalny błąd, a w niedzielnym meczu z Chelsea, po niefortunnej interwencji, opuścił boisko ze złamaniem ręki.

Artur Boruc doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na 6 tygodni / Fot. Bartek Syta/PolskapressePrzed 13. kolejką Premier League Southampton traciło do Chelsea tylko 2 punkty. Mecz z londyńską potęgą układał się gościom znakomicie, bo już w 1. minucie spotkania Petra Cecha pokonał Jay Rodriguez. Na dodatek w bramce "Świętych" bardzo dobrze spisywał się Artur Boruc, który obronił groźne strzały Oscara, Torresa i Azpilicuety.

Szczęście piłkarzy Southampton trwało jednak tylko do 55. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Frank Lampard, Demba Ba stracił ją na słupek, a dzieła dokończył Gary Cahill, który główką wepchnął futbolówkę do siatki. "Święci" nie tylko stracili prowadzenie, ale również Artura Boruca, który próbując obronić strzał senegalskiego napastnika, uderzył ręką w słupek. Chwilę później, w 58. minucie, Polaka zmienił 21-letni Argentyńczyk Paulo Gazzaniga, dla którego był to pierwszy mecz w Premier League w tym sezonie.

Ostatecznie, po kolejnych bramkach Johna Terry'ego oraz Demby Ba, Southampton przegrało 1:3 i z dziewięcioma punktami straty do liderującego Arsenalu, zajmuje 7. miejsce w tabeli. Na dodatek "Święci" stracili na sześć tygodni Artura Boruca. Jak informuje SkySports.com, Polak złamał rękę.

Ostatnie tygodnie nie były szczęśliwe dla Artura Boruca. Na początku listopada, w meczu przeciwko Stoke, Polaka pokonał uderzeniem z własnego pola karnego... bramkarz Asmir Begović. Z kolei tydzień temu, w starciu z Arsenalem, Boruc wdał się w niepotrzebny drybling z Olivierem Giroud, stracił piłkę i umożliwił napastnikowi strzelenie gola na 1:0.