Borussia Dortmund - Freiburg 4:0. Koncertowa gra Polaków! (wideo)

Dominik Lenart
Borussia Dortmund po fantastycznym spotkaniu pokonała ekipę SC Freiburg 4-0 w ostatniej kolejce Bundesligi sezonu 2011/12. Bohaterami tego meczu był polski duet Lewandowski - Błaszczykowski, który zdobył w tym meczu wszystkie bramki!

W 4 minucie gry Gundogan wypuścił prawym skrzydłem Błaszczykowskiego, który skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Freiburga - Batza.

Kolejną dogodną sytuację bramkową Borussia stworzyła sobie w 20 minucie spotkania, kiedy Subotic długim podaniem urochomił Lewandowskiego, który fantastycznie zgasił piłkę na klatce piersiowej, zwiódł balansem ciała obrońcę, minął swobodnie bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

27 minuta gry przyniosła ponownie dużo radości kibicom zgromadzonym na Signal Iduna Park. Fantastyczną indywidualną akcją przeprowadził Łukasz Piszczek, który ograł obrońcę, wpadł na pełnej szybkości w pole karne i oddał uderzenie na bramkę. Piłka po strzale Polaka odbiła się od słupka. Na dobitkę tylko czekał Lewandowski, który trafił po raz 22 w tym sezonie Bundesligi!

Kolejna dynamiczna akcja Westfalczyków miała miejsce w 39 minucie, kiedy to fantastyczną prostopadłą piłką zagrał Kagawa do wychodzącego na czystą pozycję Błaszczykowskiego, który w sytuacji sam na sam z Batzem w perfekcyjny sposób przelobował golkipera Freiburga.

W 59 minucie Robert Lewandowski był blisko hattricka. Po wrzutce Błaszczykowskiego jego uderzenie głową obiło jednak słupek bramki Freibrga.

Lewandowski w 66 minucie zmarnował kolejną wyśmienitą okazję. Fantastyczną podcinką podniósł piłkę nad wychodzącym Batzem, a futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Ostatnie 30 minut nie przyniosło już żadnego gola. BVB zadowoliła się okazała zdobycza bramkową i odniosła pewne zwycięstwo 4-0.

Podsumowując, Borussia rozegrała fantastyczne spotkanie. Akcje przeprowadzane na pełnej szybkości, z duża wymiennością pozycji i grą z pierwszej piłki mogły się podobać żywo reagującej widowni na Signal Iduna Park. W tym meczu główne role odegrali Polacy, którzy zdobyli w sumie 4 bramki. Lewandowski zdobywając dwa gole przeszedł do historii, trafiając łącznie 22 razy w całym sezonie Bundesligi 2011/12 Pobił Rekord Jana Furtoka z sezonu 1990-91, który w sezonie uzyskał 20 goli dla HSV Hamburg. Oprócz tego podopieczni Jurgena Kloppa ustanowili inny niesamowity rekord. Westfalczycy zdobyli aż 81 punktów w całym sezonie Bundesligi 2011/12 i biorąc pod uwagę jeden sezon ligowy jest to najlepszy dorobek w całej historii rozgrywek ligi niemieckiej.

Borussia Dortmund – S.C. Freiburg 4-0

Bramki: Błaszczykowski (5., 39.), Lewandowski (20., 27.)

Skład:Weidenfeller - Piszczek (54. Goetze), Subotić, Hummels, Schmelzer - Gundogan, Kehl - Błaszczykowski (81. Barrios), Kagawa (65. Perisić), Grosskreutz – Lewandowski

Skład:Batz - Mujdza, Ginter, Hohn, Sorg - Guede, Makiadi - Schmid, Rosenthal (30. Flum), Caligiuri - Freis (77. Putiło)