Borussia Dortmund mistrzem jesieni Bundesligi

Borussia Dortmund, klub z trzema Polakami w składzie, został Mistrzem jesieni Bundesligi. Piłkarze z Signal Iduna Park na 2 kolejki przed końcem rundy jesiennej wyprzedzają drugi w tabeli FSV Mainz aż o 10 punktów.

Sonda

Który z Polaków grał dotąd w Borussii najlepiej?

Mats Hummels (P) z Borussii Dortmund cieszy się z gola wraz z Łukaszem Piszczkiem, swym kolegą z zespołu. / Fot. EPADrużyna prowadzona przez Jurgena Kloppa przypieczętowała swoją dominację w dzisiejszym meczu w Norymberdze, gdzie na Easy-Credit Stadion pokonała miejscową FC Nurnberg 2-0. Mimo iż Borussia była faworytem, obawiała się tego meczu, ponieważ Norymberga jest bardzo trudnym rywalem na swoim boisku, a poza tym jak wiadomo na boisku rywala zawsze gra się trudniej.

Od początku meczu grał zarówno Robert Lewandowski zastępujący kontuzjowanego Lucasa Barriosa, jak i Łukasz Piszczek, natomiast Kuba Błaszczykowski zaczął mecz na ławce rezerwowych.Drużyna z Westfalii od początku jednak narzuciła swoje tempo gry. Pierwszy strzał na bramkę BVB oddało już w 13 minucie, jednak strzał Roberta Lewandowskiego z woleja został zatrzymany przez bramkarza gości.Jednak w 23 minucie Raphael Schafer musiał uznać wyższość Dortmundczyków a konkretnie Matsa Hummelsa.

Zawodnik ten otrzymał doskonałe podanie od Nuri Sahina i sprytnym strzałem głową oszukał golkipera gospodarzy.Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło i piłkarze obu ekip schodzili do szatni z nadzieją na poprawę wyniku w drugiej połowie.Od 46 minuty obie ekipy próbowały stworzyć sobie dogodną sytuację do strzelenia bramki.Od 61 minuty na boisko został wpuszczony Jakub Błaszczykowski, który od razu po wejściu potrafił ożywić swoich kolegów.

Piłkarze z Norymbergi mimo iż stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, nigdy nie mogli dojść do dobrego strzału, ponieważ obrona Żółto-Czarnych stała cały czas na posterunku.Z drugiej strony co rusz szła kolejna kontra Dortmundczyków, jednak Schafer cały czas był na posterunku, aż do 88 minuty. Wtedy zamieszane w polu karnym wykorzystał reprezentant Polski, Robert Lewandowski i sprytnym strzałem w prawy róg podwyższył wynik na 2-0.

Około 4,5 tysiąca fanów BVB, którzy przybyli na Easy-Credit Stadion oszalało ze szczęścia, widząc jak ich drużyna pokonuje bawarski zespół. Dzięki temu zwycięstwu drużyna w której grają Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski, a także Robert Lewandowski zostali Mistrzami rundy jesiennie w silnej lidze. Za 2 tygodnie podopieczni Jurgena Kloppa zagrają na wyjeździe z Sewilla o awans do 1/16 finału Ligii Europejskiej. Miejmy nadzieję, że zespół w którym Polacy odgrywają główne role będzie tak jak dotychczas grał o jak najwyższe cele w tak silnych rozgrywkach jakimi są Liga Europejska i Bundesliga.