Borussia Dortmund mistrzem Niemiec. Lewandowski znów skuteczny

Borussia Dortmund 2:0 (0:0) pokonała FC Nurnberg i zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec w sezonie 2010/2011.

Bundesliga / Fot. Ranofuchs, Licencja GNU 1.2Borussia Dortmund w 32. kolejce Bundesligi pokonała FC Nurnberg i zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Robert Lewandowski.

Borussia Dortmund bardzo spokojnie rozpoczęła spotkanie i z minuty na minutę podkręcała tempo gry. Od samego początku bardzo dobrze spisywali się dwaj Polacy, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Pierwszy z nich był bardzo aktywny w ofensywie, a drugi wiele razy przecinał akcje przeciwników. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 33. minuty spotkania, kiedy po błędzie bramkarza FC Nurnberg gola zdobył Lucas Barrios. Gdy do końca pierwszej części gry brakowało minuty, na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Napastnik niegdyś występujący w barwach K.S. Delty Warszawa, sprytnym lobem pokonał golkipera gości, ustalając wynik do przerwy, a jak się później okazało również meczu.

W drugiej połowie zespół z Dortmundu nadal naciskał, jednak bez niepotrzebnego ryzyka. Podopieczni Juergena Kloppa byli zdecydowanie lepszą ekipą, a brak kolejnych bramek mogą zawdzięczać swojej nieporadności oraz braku skuteczności. Pod koniec drugiej części gry na boisku pojawił się jeszcze Jakub Błaszczykowski, który zmienił Roberta Lewandowskiego. Do końca meczu więcej bramek już nie padło. Borussia Dortmund została mistrzem Niemiec sezonu 2010/2011.

Borussia Dortmund - FC Nurnberg 2:0 (2:0)
Bramki: Barrios (33), Lewandowski (44)