107632 miejsce

Borussia Dortmund pokonała SC Freiburg 4:1. Lewy znów trafił!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-17 22:36

W meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe SC Freiburg 4:1 (2:1). W podstawowym składzie mistrzów Niemiec zagrało trzech Polaków. Z dwoma bramkami i asystą zakończył to spotkanie Robert Lewandowski.

W ostatniej kolejce w 2011 roku mistrz Niemiec zmierzył się z ostatnią drużyną w tabeli - SC Freiburg. Komplet Polaków rozpoczął to spotkanie w podstawowym w składzie. Niezawodny ostatnio Lewandowski już w 6. minucie wykorzystał podanie Kagawy i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Zespół z Dortmundu kontrolował spotkanie, jednak niespodziewanie w 34. minucie Jan Rosenthal wykorzystał gapiostwo obrony i doprowadził do remisu. Borussia zdołała odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie. Defensorzy Freiburga, którzy zobaczyli podniesioną chorągiewkę arbitra bocznego stanęli, ale sędzia nie zdecydował się jednak (słusznie) na użycie gwizdka. W rezultacie Kuba Błaszczykowski wyłożył piłkę Gundoganowi, a ten nie mógł pomylić się w tej sytuacji i trafił do bramki.

W 59. minucie asystę zaliczył Lewy, którego podanie wykorzystał Kevin Gosskreutz. 10 minut później Polak strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, wykorzystując ładną akcję Kagawy z Grosskreutzem. Był to 12 gol naszego napastnika w Bundeslidze. Lewandowski opuścił boisko w 85. minucie, a dwójka pozostałych Polaków rozegrała całe spotkanie.

Borussia Dortmund rundę jesienną zakończy na pozycji wicelidera ze stratą 3 punktów do Bayernu Monachium. W innych spotkaniach zwycięstwa odniosły ekipy z Wolfsburga, Gelsenkirchen i właśnie Monachium. Bayer Leverkusen przegrał niespodziewanie z FC Nuerberg (0:3), a w dwóch pozostałych spotkaniach padły remisy 1:1.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.