Borussia Dortmund przegrywa z ligowym outsiderem

Borussia Dortmund przegrała z Borussią Moenchengladbach 1:0 (1:0) w meczu 31. kolejki Bundesligi.

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Wolfgang Hunscher, Licencja GNU 1.2Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe ze swoją imienniczką z Moenchengladbach 1:0 (1:0) w spotkaniu 31. kolejki Bundesligi.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zaskakująco dla zawodników Borussi Dortmund. Ostatni zespół w tabeli wyszedł na mecz z liderem ligi bez strachu i kompleksów. Dzięki temu piłkarze Moenchengladbach byli w stanie walczyć z Borussią Dortmund jak równy z równym. Dobrze wykonywana praca w defensywie oraz śmiałe akcje ofensywne dały gospodarzom bramkę w 35. minucie meczu. Strzelcem gola był Idrissu, który ładnym zwodem minął Subotica i pewnym strzałem pokonał Weidenfellera. Do końca pierwszej części gry obraz nie uległ zmianie. Najlepsze okazje dla zespołu z Dortmundu zmarnował dwukrotnie Robert Lewandowski, jednak najpierw strzelił za lekko do pustej bramki, a potem zmarnował sytuację sam na sam.

W drugiej części gry goście zaczęli dominować na boisku, ale nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Po wielu nieudanych akcjach trener drużyny z Dortmundu zdecydował się na zdjęcie z placu gry Błaszczykowskiego oraz Lewandowskiego, a na ich miejsce wysłał Barriosa i Zidana. Zmiany w ekipie gości dały dużo ożywienia, dzięki czemu przewaga Borussi Dortmund była coraz większa. Gospodarze bronili się jednak doskonale i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Borussia Dortmund po porażce z Borussią Moenchengladbach nadal utrzymała się na pozycji lidera Bundesligi. Obecnie piłkarze z Dortmundu mają pięć punktów przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen (wygrał 2:1 z 1899 Hoffenheim), a do końca sezonu zostały trzy kolejki.

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
Bramka: Idrissou (35)