Borussia Dortmund wygrała hit Bundesligi

W sobotę w Bundeslidze odbył się hit rundy. Bayern Monachium podejmował u siebie obecnego lidera tabeli Borussię Dortmund. Spotkanie oglądał miliard ludzi na całym świecie.

W każdej lidze można zobaczyć wielkie mecze. Spotkania lidera tabeli z goniącym go zespołem zawsze też wywołują dodatkowe emocję. Wczoraj w Bundeslidze doszło do spotkania gigantów niemieckiej ligi. Prowadząca w tabeli Borussia Dortmund grała na wyjeździe z Bayernem. Dla klubu z Monachium była to okazja, aby zmniejszyć straty do Borussii.

Jak zapowiadali eksperci, ten mecz miał być hitem 24. kolejki - i rzeczywiście był. Przed telewizorami spotkanie na Allianz Arena oglądało miliard ludzi na całym świecie. Transmisja tego meczu płynęła do 198 krajów, m.in. do Polski. W zespole lidera Bundesligi nie zabrakło bowiem Polaków. Od pierwszych minut grali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla zespołu Borussii. Już w 9. minucie prowadzenie drużynie Juergena Kloppa dał Lucas Barrios. Dziesięć minut później za sprawą Luiza Gustavo wyrównał Bayern. Piłkarze z Monachium z wyrównania nie cieszyli się jednak długo, ponieważ dwie minuty później po bramce Nuriego Sahina na prowadzenie znów wyszła drużyna z Dortmundu.

Po przerwie atakował Bayern, ale bramkę zmieniającą wynik na 3:1 po trafieniu Matsa Hummelsa zdobyła Borussia. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Na piętnaście minut przed końcem spotkania na boisko wszedł trzeci z Polaków, Jakub Błaszczykowski, który zmienił strzelca pierwszej bramki.

Porażka Bayernu oznacza, że zespół traci już 16 punktów do lidera i ma tylko matematyczne szanse na tytuł mistrza Niemiec.