Borussia Dortmund wygrała z Bayernem Monachium

Borussia Dortmund wygrała z Bayernem Monachium 3:1 (2:1).

Stadion Allianz Arena / Fot. Tobias Alt, Tobi 87, Licencja GNU 1.2W hicie 24. kolejki niemieckiej Bundesligi spotkały się zespoły Bayernu Monachium i Borussi Dortmund. Gospodarze dzisiejszego spotkania pochodzący z Bawarii przed meczem znajdowali się na czwartej lokacie (trzeci Hannover miał mecz więcej i 2 punkty przewagi) w lidze i tracili do liderującej Borussi 13 punktów. Wygrana dla Bayernu była jedyną szansą, aby pozostać w walce o mistrzostwo Niemiec.

Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widnieje wynik 1:2 dla Borussi Dortmund. Gola na 0:1 lider Bundesligi strzelił po błędzie Schweinsteigera. Zaliczył on fatalną stratę, w której odebrał mu piłkę Grosskreutz i dograł do Barriosa. Ten ostatni wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie było szans, aby nie trafił. Borussia w 9. minucie meczu prowadziła na Allianz Arena 0:1. Taki rezultat nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ w 16. minucie meczu błąd w kryciu popełnił Łukasz Piszczek i dopuścił to sytuacji, iż strzałem z pięciu metrów Luiz Gustavo doprowadził do remisu 1:1.

Najwyraźniej euforia po strzelonym golu piłkarzom Bayernu zbyt mocno się udzieliła, ponieważ już dwie minuty później piękną akcję Barriosa zakończył bramką Sahin. W pierwszej połowie więcej bramek już nie obejrzeliśmy. W podstawowym składzie Borussi wyszło dwóch Polaków, wcześniej wspomniany Piszczek oraz Robert Lewandowski. Póki co, wychowanek między innymi K.S. Delty Warszawa nie zaliczył trafienia w tym prestiżowym spotkaniu, ale wierzymy w to, iż zrobi to w drugiej połowie.

W drugiej części gry Borussia Dortmund była zdecydowanie lepsza od swojego rywala. Bayern nie miał żadnego pomysłu, aby przeciwstawić się dobrze grającym w piłkę gościom z Dortmundu. Swoją świetną dyspozycję Borussia udowodniła strzelając w 60. minucie meczu trzeciego gola, a zdobył go po strzale głową Hummels. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który w 73. minucie zmienił kontuzjowanego Barriosa.

Mecz między Bayernem a Borussią można zaliczyć do bardzo dobrych. Wiele ciekawych akcji, efektownych podań i dużo bramek. Czego więcej możemy sobie jako kibice życzyć. Cieszymy się, iż znowu wszyscy Polacy wystąpili w meczu, a szczególnie w meczu o tak dużym prestiżu.
Borussia powiększyła swoją przewagę nad Bayernem i resztą stawki i dzięki temu spotkaniu bardzo przybliżyła się do Mistrzostwa Niemiec. Za to Bayern Monachium po dzisiejszej porażce będzie musiał walczyć o miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, ponieważ dzisiaj stracił je na rzecz Hannoveru.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 1:3 (1:2)
Bramki: Bayern - 15' Gustavo / Borussia - 9' Barrios, 18' Sahin, 60' Hummels