Borussia gromi. Bramki Lewandowskiego i Błaszczykowskiego

W 18. kolejce niemieckiej Bundesligi podopieczni Jurgena Kloppa pokonali na wyjeżdzie Werder Brema aż 5:0.

Strzelanie rozpoczął w 9 minucie świetnie dysponowany ostatnio Marco Reus, drugą bramkę w 15 minucie dołożył Mario Gotze. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie piękną bramkę głową zdobył zastępujący Nevena Suboticia, Felipe Santana. Pod koniec spotkania swoje pięć minut mieli Polacy – najpierw w 81 minucie kolejną swoja bramke w Bundeslidze zdobył Robert Lewandowski, a na 5:0 podwyższył wprowadzony w drugiej połowie, kapitan reprezentacji Polski, Kuba Błaszczykowski.

Po 18 kolejkach Borussia zajmuje 3. miejsce ze stratą do trzech punktów do Bayeru Leverkusen, którego zawodnikami są Sebastian Boenisch i Arkadiusz Milik.