Borussia miażdży! Gole "Lewego" i Błaszczykowskiego!

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hamburger SV 1:5. Po dwie bramki dla BVB strzelili Lewandowski i Błaszczykowski. Ten pierwszy zaliczył także asystę.

Robert Lewandowski / Fot. Roger Gorączniak, CC, WikipediaPierwszą świetną okazję w tym spotkaniu na zdobycie bramki miał Lewandowski, ale jego strzał w sytuacji sam na sam obronił w ostatniej chwili jeden z obrońców HSV.

Co nie udało się Lewandowskiemu, udało się w 17. minucie Kevinowi Grosskreutz, który po podaniu Kagawy nie pomylił się w sytuacj sam na sam z Jaroslavem Drobnym. Trzydzieści sekund później mogło być już 1:1, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Gojko Kacar.

W 37. minucie spotkania swoją 13. bramkę w sezonie zdobył Lewandowski, ogrywając świetnie przed polem karnym Aogo.

Jakub Błaszczykowski / Fot. Roger Gorączniak, CC, WikipediaTo nie był koniec polskich akcentów w tym spotkaniu. W drugiej połowie prowadzenie BVB podwyższył Błaszczykowski po podaniu Lewandowskiego. Mocny i precyzyjny strzał z przed pola karnego i Borussia prowadziła już 0:3.

W 78. minucie karnego po faulu na Leitnerze wykorzystał Błaszczykowski. Na sześć minut przed końcem spotkania rywali dobił Lewandowski, który wykończył akcję Błaszczykowskiego.

Gościom udało się odpowiedzieć tylko jednym trafieniem - w 86. minucie błąd młodego bramkarza BVB wykorzystał José Paolo Guerrero.

Dodać trzeba, iż spotkanie obserwował selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.