Borussia pokonała Mainz. Błaszczykowski strzela! [Wideo]

W meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała FSV Mainz 05 2:1 (1:0) i umocniła się na pozycji lidera. Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Jakub Błaszczykowski.

Stadion Borussii Dortmund / Fot. Urby2004, C.C. 3.0Gospodarze do spotkania przystępowali ze świadomością, iż wicelider Bayern Monachium przegrał z Bayerem Leverkusen. Dzięki temu pojawiła się dla Borussii szansa na odskoczenie Bawarczykom na siedem oczek.

Od początku meczu inicjatywa należała do gospodarzy. Podopieczni Jurgena Kloppa dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej zagrożenia pod bramką przeciwnika. Mimo dużo dobrych sytuacji żaden z zawodników Borussii nie był w stanie pokonać golkipera Mainz. Wreszcie w 27. minucie gry gospodarze objęli prowadzenie. W pole karne gości wpadł Kagawa, jednak nie opanował piłki. Na szczęście tuż za Japończykiem biegł Jakub Błaszczykowski, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. W kolejnych minutach dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Robert Lewandowski, jednak zdecydowanie to nie był jego dzień. Do przerwy Borussia prowadziła 1:0.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie jak pierwsze 45 minut. W grę mistrzów Niemiec wkradło się jednak wiele błędów, w związku z czym ich ataki nie były już tak groźne. Na szczęście dla Borussii, tego dnia Mainz nie było w stanie skonstruować składnej akcji, a w ich poczynaniach widać było dużą nerwowość. Wreszcie w 73. minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Autorem trafienia był wypożyczony właśnie z Borussii Mohammed Zidan, który mocnym strzałem posłał piłkę wprost do siatki. Na odpowiedź gospodarzy kibicom nie przyszło długo czekać. W 77. minucie mocno wzdłuż pola karnego zagrał Łukasz Piszczek, a nabiegający Kagawa uderzył mocno pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wetklo. Po zdobyciu drugiego gola Borussia uspokoiła grę i skupiła się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Do końca meczu więcej bramek nie padło, Borussia pokonała Mainz 2:1.