Borussia pokonana. Bayern z Superpucharem!

Borussia Dortmund nie sprostała Bayernowi Monachium w walce o Superpuchar Niemiec i przegrała 2:1.

/ Fot. PAP/EPAPo zdobyciu mistrzostwa i krajowego pucharu kibice "BVB" liczyli, że i tym razem ich pupile uporają się ze swoim odwiecznym rywalem. W zeszłym sezonie w lidze Borussia dominowała, czego dała wyraz ustanawiając nowy rekord. Drużyna Jürgena Kloppa zdobyła aż 81 punktów. W finale Puchary Niemiec gracze z Signal Iduna Park również nie dali żadnych szans Bayernowi Monachium i odnieśli pewne zwycięstwo 5:2.

Ten sezon według zapowiedzi prezesa bawarskiej drużyny ma być jednak inny. Jak stwierdził Uli Hoeneß jego klub ma odebrać mistrzostwo i puchar, które utracił na przełomie dwóch ostatnich sezonów. Transfery takich gwiazd jak Dante, Mario Mandžukić, Xherdan Shaqiri i Claudio Pizarro mają w tym pomóc.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego gracze z Monachium rzucili się na przeciwnika. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już w 6. minucie swoje pierwsze trafienie w nowym klubie zaliczył Mandžukić, Kapitalną asystą przy jego golu popisał się zaś Franck Ribéry, który z ubiegłym sezonie był jedną z największych gwiazd Bundesligi. Pięć minut później było już 2:0. Gola strzelił Thomas Müller, czym w znacznym stopniu uciszył zasiadających na stadionie kibiców Borussii. Chwilę później ten sam zawodnik miał szansę na podwyższenie prowadzenia, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Gracze z Dortmundu w żadnej ze swoich akcji nie mogli zaskoczyć przeciwnika. Ich podania były czytelne i niedokładne. W pierwszej połowie o strzał pokusił się jeszcze Mandžukić, ale tym razem szczęście mu nie dopisało i do przerwy utrzymywał się wynik 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się od główki Roberta Lewandowskiego, która jednak była zbyt słaba, aby zaskoczyć Manuela Neuera. Kilka minut później swoje szanse zmarnowali również Marco Reus i Mats Hummels. Sytuacja zmieniła się na kwadrans przed końcem spotkania. Swojego pierwszego gola w tym meczu strzelił Robert Lewandowski i Borussii brakowało jeszcze jednego trafienia do wyrównania, którego w 83. minucie bardzo bliski był Mario Götze. Chwilę po jego strzale próbował jeszcze Arjen Robben, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Składy:

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Emre Can (70. Holger Badstuber) – Luiz Gustavo, Toni Kroos – Arjen Robben (86. Xherdan Shaquiri), Thomas Müller, Franck Ribéry(81. Anatolij Tymoszczuk) – Mario Mandžukić.

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeler – Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer – Ilkay Gündoğan, Moritz Leitner (64. Mario Götze) – Jakub Błaszczykowski (71. Julian Schieber), Marco Reus, Kevin Großkreutz(64. Ivan Perišić) – Robert Lewandowski.