4835 miejsce

Borussia uratowana w 87. minucie meczu. Z kim zagra w 1/8 finału LM?

Borussia Dortmund dzięki bramce Kevina Großkreutza w 87. minucie meczu awansowała do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z kim dortmundczycy mogą zmierzyć się w 1/8 finału?

Zawodnicy Borussii Dortmund świętują awans do fazy pucharowej LM / Fot. EPA/SEBASTIEN NOGIERPrzed ostatnią kolejką Ligi Mistrzów Borussia Dortmund miała trzy punkty mniej od Arsenalu i tyle samo "oczek" co Napoli. Aby zapewnić sobie awans, bez oglądania się na rywali, dortmundczycy musieli wygrać z Marsylią.

Mecz rozpoczął się dla gości z Niemiec bardzo dobrze. Już w 4. minucie świetnym prostopadłym zagraniem popisał się Eric Durm, Robert Lewandowski przepchnął się w polu karnym i ładną podcinką pokonał Steve'a Mandandę. Radość dortmundczyków nie trwała jednak długo. Już 10 minut później do siatki Borussii trafił Souleymane Diawara.

Naprawdę nerwowo zrobił się w 73. minucie meczu, kiedy dortmundczycy dowiedzieli się, że Napoli strzeliło gola na 1:0 w starciu z Arsenalem i w tym momencie Borussia jest poza Ligą Mistrzów. Chociaż Niemcy mieli swoje okazje, to razili nieskutecznością. Borussię uratował dopiero w 87. minucie Großkreutz, który po odegraniu Juliana Schiebera uderzył piłkę wślizgiem, a ta, bardzo szczęśliwie, wpadła do bramki.

Chociaż Napoli ostatecznie pokonało Arsenal Wojciecha Szczęsnego 2:0 i zakończyło fazę grupową z 12 punktami na koncie, to właśnie Włosi odpadli z Ligi Mistrzów (gorszy bilans meczów bezpośrednich z Borussią i gorszy bilans bramkowy od Arsenalu). Na 2. miejsce spadł Arsenal.

Tabela grupy F
Borussia 12 (11:6)
Arsenal 12 (8:5)
Napoli 12 (10:9)
Marsylia 0 (5:14)

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek. Drużyny są podzielone na dwa koszyki - zespoły z pierwszych i drugich miejsc w grupach. W pierwszej rundzie fazy pucharowej nie mogą trafić na siebie drużyny z tych samych grup oraz krajów.

Zespoły z pierwszych miejsc: Manchester United, Real Madryt, PSG, Bayern Monachium, Chelsea, Borussia Dortmund, Atletico Madryt, Barcelona

Zespoły z drugich miejsc: Bayer Leverkusen, Galatasaray Stambuł, Olympiakos Pireus, Manchester City, Schalke, Arsenal, Zenit Sankt Petersburg, AC Milan

W 1/8 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund może trafić na Galatasaray, Olympiakos, Manchester City, Zenit lub Milan. Sytuację skomplikował sobie Arsenal. Potencjalni rywale londyńczyków to Real Madryt, PSG, Bayern, Atletico Madryt oraz Barcelona.