26960 miejsce

Borussia z Pucharem Niemiec. Hattrick Lewandowskiego z Bayernem!

Borussia Dortmund pokonała po kapitalnym spotkaniu Bayern Monachium aż 5-2 w finale Pucharu Niemiec rozegranym na stadionie Olimpijskim w Berlinie. Bohaterem spotkania był Robert Lewandowski, który ustrzelił hattricka!

Już początek spotkania wskazywał, że może ono obfitować w dużą liczbę goli. W 3. minucie gry fatalny błąd popełniła obrona Bayernu. Piłkę w polu karnym w dość przypadkowy sposób dostał Kuba Błaszczykowski po zagraniu... obrońcy Bayernu Luiza Gustavo. Polak odegrał ją na środek pola karnego do niepilnowanego Shinji Kagawy. Japończyk, ani chwili się nie namyślając, posłał piłkę do pustej bramki.

Podrażniona błyskawiczną stratą gola ekipa Bawarczyków z minuty na minutę zaczęła konstruować coraz groźniejsze akcje pod bramką Dortmundczyków.

Swoją dogodną sytuację na wyrównanie miał Bayern już w 8. minucie. Mario Gomez został jednak zatrzymany przez Weidenfellera. Bramkarz mistrzów Niemiec w tej sytuacji doznał urazu i wydawało się, że będzie musiał natychmiast opuścić plac gry. Przymusowa przerwa w meczu trwała kilka dobrych minut.

W 23. minucie spotkania kibice Bayernu mieli powody do wielkiej radości. W polu karnym ponownie Gomez został powstrzymany, tym razem jednak w sposób nieprzepisowy. Arbiter bez cienia wątpliwości wskazał na „jedenastkę”. Do piłki podszedł Arjen Robben, który tym razem zrehabilitował się za niewykorzystany karny w meczu pomiędzy obiema drużynami sprzed kilku tygodni i pewnym strzałem pokonał Weidenfellera.

Od stanu 1-1 to Bayern zaczął sprawiać dużo lepsze wrażenie. W 33. minucie kolejną dogodną sytuację mieli Bawarczycy. Strzał Lahma w porę jednak został zablokowany.