Borussia z Pucharem Niemiec! Rewelacyjny Lewandowski!

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec i po 13 latach ponownie triumfuje w tych rozgrywkach. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 (3:1), a Robert Lewandowski zdobył aż 3 trafienia dla swojej drużyny.

Licencja: Creative Commons 3.0. / Fot. DerHans04Borussia objęła prowadzenie już po pierwszej akcji, w 3. minucie meczu, po golu Japończyka Kagawy. Przy bramce asystował Jakub Błaszczykowski, który przyjął straconą przez Lewandowskiego futbolówkę i w polu karnym wycofał ją do Japończyka, czym zmylił Manuela Neuera. Bayern wyrównał w 25. minucie po trafieniu Robbena z rzutu karnego po tym, jak Gomez został sfaulowany przez golkipera Borussii.

Do końca pierwszej połowy kibice byli świadkami jeszcze dwóch trafień, ale autorami byli tym razem tylko piłkarze BVB. Po faulu Jerome'a Boatenga na Błaszczykowskim, bramkę z rzutu karnego zdobył Mats Hummels, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, bramkę do szatni, po asyście Kagawy strzelił Robert Lewandowski.

W drugiej połowie piłkarze Borussii nawet nie myśleli, aby odpuszczać. W 58. minucie bramkę ponownie strzelił Lewandowski, tym razem po podaniu Grosskreutza. Piłkarze z Monachium nadal walczyli. Trzeba było czekać do 76. minuty. Frank Ribery wspaniałym zwodem przed polem karnym oszukał trzech piłkarzy BVB i pokonał bramkarza przeciwników, który przy tym strzale był bez szans.

5 minut - tyle zajęła "Lewemu" odpowiedź na bramkę Francuza. W 81. minucie zdobył swoją trzecią bramkę i tym samym zaliczył "hat tricka". Dzięki temu trafieniu, zaliczył piąte trafienie w rozgrywkach o puchar Niemiec. Przy trzeciej bramce Polaka dużą rolę odegrał Łukasz Piszczek, który zdołał odebrać piłkę bramkarzowi Bayernu i wycofać do Lewandowskego.

Bayern Monachium zapowiadał wielki mecz oraz odegranie się za przegrany wyścig po mistrzostwo Niemiec. Jednak Rozpędzona Borussia Dortmund, po zajęciu 1. miejsca w Bundeslidze, teraz zdobyła Puchar Niemiec, rozbijając przy tym drużynę z Bawarii. Jest to trzecia wygrana BVB w tych rozgrywkach. Wcześniej udało jej się to w latach 1965 i 1989.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 5:2 (3:1)
Bramki: Shinji Kagawa (3), Mats Hummels (41-karny) Robert Lewandowski (45, 58, 81) - Arjen Robben (25-karny), Franck Ribery (76)