Borussia z Superpucharem Niemiec, Kuba bohaterem!

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium 2:1 w meczu o Superpuchar Niemiec. Było to spotkanie nieoficjalne, ale oba zespoły podeszły do niego bardzo poważnie.

O to prestiżowe trofeum, walczył aktualny Mistrz Niemiec (Bayern) i zdobywca Pucharu Niemiec (Borussia). Ostatni raz takie spotkanie odbyło się w 1996 roku. Spotkanie odbyło się na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Od początku spotkania to goście mieli przewagę. Swoje szanse mieli napastnicy: Miroslav Klose i Luca Toni, ale nie zdołali umieścić piłki w bramce. To, co nie udało się zawodnikom Bayernu, zrobił Kuba Błaszczykowski. Polaka świetnie wypatrzył Mladen Petrić, a Kuba pewnym strzałem pokonał bezradnego Michaela Rensinga.

Monachijczycy nie zdołali jeszcze otrząsnąć się po stracie gola, gdy przegrywali już 0:2. Nowy piłkarz Borussii, Węgier Tamas Hajnal pokonał Rensinga strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów. Strzelcy obu bramek opuścili boisko w 60. minucie.

Bayern zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką. Strzelił ją 18-letni, na co dzień występujący w zespole rezerw, Mehmet Ekici, który pojawił się na murawie zaledwie dwie minuty wcześniej. Na więcej podopiecznych Juergena Klinsmanna nie było jednak stać i Superpuchar został w Dortmundzie.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:1
Błaszczykowski 29', Hajnal 33' - Ekici 73'

Borussia: Weidenfeller - Rukavina, Subotić, Hummels, Dede - Hajnal (Federico 60'), Kehl - Błaszczykowski (Kruska 60'), Buckley (Kringe 46') - Valdez (Klimowicz 71'), Petrić (Sadrijaj 86').

Bayern: Rensing - Sagnol (van Buyten 46'), Lucio, Demichelis, Lell - Borowski (Ottl 46'), van Bommel - Hamit Altintop (Ekici 71'), Schweinsteiger (Kroos 46') - Toni (Podolski 46'), Klose (Ngwenya 46').