Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9146 miejsce

Borys Niemcow, morderstwo polityczne?

Ukraińska wojna zbiera swe żniwo na ulicy Moskwy? Możliwe, że Borys Niemcow został zamordowany za to, że publicznie krytykował Rosyjskie zaangażowanie militarne na Ukrainie.

 / Fot. From Wikimedia Commons, the free media repository  Boris Nemtsov 2003 RussiaMeeting.JPGBorys Niemcow został zamordowany w piątek 27.02.2015 o godz. 23.31 czasu moskiewskiego (godz. 21.31 w Polsce). Zabójca prawdopodobnie czekał na schodach prowadzących na Duży Most Moskworecki, zaledwie 200 m od murów Kremla. Po oddaniu co najmniej siedmiu strzałów uciekł samochodem, który podjechał od strony Placu Czerwonego.

Borys Niemcow, niegdyś wicepremier w rządzie Rosji, był politykiem i biznesmenem pochodzenia żydowskiego i reprezentował w Rosji interesy zachodnich kręgów finansowych. Współorganizował, lub współrządził w takich partiach politycznych jak: Sojusz Sił Prawicowych, Republikańska Partia Rosji, Partia Narodowej wolności.

To właśnie poprzez prawicowe organizacje starał się wpływać na sytuację polityczną w kraju. Był wspierany przez zachodnie koła finansowe, pragnące rozszerzyć swoje wpływy w Rosji. Ich celem jest wywierać na Rosję podobny wpływ jak na uzależnione od siebie, poprzez powiązania polityczne i zadłużenie, państwa środkowej i wschodniej Europy. Borys Niemcow działał w interesie finansjery zachodniej na terenie Rosji, co konfliktowało go z władzami w Moskwie, zdominowanymi przez Rosyjskie służby specjalne, które nie chcą podporządkować się zewnętrznym wpływom.

Niemcow krytykował uczestnictwo Rosji w działaniach militarnych na Ukrainie. Krytyka mogła być kroplą, która przelała czarę goryczy. Został zamordowany na dwa dni przed planowaną na dziś dzień demonstracją, protestującą przeciw zaangażowaniu Kremla w wojnę na Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.